Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

niedziela, 13 sierpień 2023 15:22

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą 2023

 1. Dziś przypada święto Przemienienia Pańskiego. Celem tej tajemnicy było utwierdzenie wiary Apostołów i ukazanie im chwały przeznaczonej dla wyznawców Chrystusa.
 2. Msze św. o 30,9.00,10.30,12.00,18.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki o NMP 7.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. W piątek po Mszy św. porannej do wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
 3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Pamiętajmy o Mszy świętej.
 4. W liturgii Kościoła wsp. środa św. Teresy; czwartek św. Wawrzyńca patrona Diecezji; piątek św. Klary;
 5. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła, dziś taca diecezjalna, za tydzień budowlana.
 6. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Kusocińskiego 17/21-40/.
 7. Dziękuję za przynoszone kwiaty do kościoła, proszę innych też o kwiaty.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
 9. Trwa nabór do WSD w Pelplinie.
 10. W dniach pielgrzymowania na Jasną Górę pamiętajmy za naszych pielgrzymów w modlitwie i ludziach roli.
 11. Solenizantom, dzieciom na wakacjach, starszym na urlopach składamy najserdeczniejsze życzenia, wiele wypoczynku, słońca, opieki, łask Bożych. Pamiętajmy o chrześcijańskim spędzeniu czasu na wakacjach. Dziękujemy za modlitwy i wyrazy życzliwości. Życzymy Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!
 12. Trwa miesiąc sierpień. Każde pokolenie wierzących nie tylko podejmuje działanie dziedzictwa praktyk religijnych, zwyczajów, ale i odpowiadając na aktualne potrzeby tworzy swój styl życia religijnego. Od lat miesiąc sierpień jest przeżywany w Polsce jako miesiąc szczególnego wyczulenia na problemy trzeźwości narodu. Ponawiając coroczny apel o trzeźwość narodu w Ojczyźnie, przywołujemy obraz sierpniowych pielgrzymek na Jasną Górę, pamięć heroicznych czynów ofiar Powstania Warszawskiego, Ruchów Sierpniowych. Nowym wymogiem służby Bogu i Ojczyźnie jest wola trzeźwego życia. Niech to postanowienie stanie się ekspiacją za wszelkie zło wynikające z negacji Bożego Prawa. Niech się stanie darem dla Ojczyzny, Kościoła, naszej parafii i budującego się kościoła za przyczyną Matki Bożej i świętych naszych patronów. Zachęcam do zachowania trzeźwości.