Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

środa, 16 wrzesień 2020 12:04

 

                 Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XXIV niedzielę  zwykłą  2020

 

1.Św. Jan Paweł II powiedział: ”Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół,  urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. ”Zastanówmy się nad znaczeniem krzyża w swoim życiu.

 

2. Msze św. o 7.30, 9.00,10.30 12.00,18.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki do NMP o 7.00. Różaniec przed Mszą św. W środę Nowenna do MBNP. W kościele Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Trwa Nowenna do św. o. PI O.  Po Mszy św. wieczornej dziś nabożeństwo Fatimskie. Na Mszy św. o 10.00 dziś odbędzie się Uroczysta Komunia dzieci pierwszo-komunijnych. Dzieci spotykają się w ciągu całego tygodnia o 18.00 w oktawie na Mszy św. Modlimy się za rodziców w poniedziałek, we wtorek za rodziców chrzestnych i rodzeństwo, za dziadów żywych i zmarłych w środę. Dzieci przychodzą na Mszę św w strojach liturgicznych.

 

3. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wsp. NMP Bolesnej.

 

4.  W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, głównego patrona dzieci i młodzieży w Polsce. Dzieci i Młodzież zapraszamy w środę, czwartek i piątek na Mszę św. o 18.00

 

5.  Dziękuję za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Taca na WSD. „Bóg zapłać „za ofiary rodziców dzieci komunijnych na kościół.

 

6.  Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy św. Msza św. jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować tak żywym jak i zmarłym.

 

7. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców z ul Łasaka 2a.

 

8. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 

10. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek.

 

11. Spotkania przyparafialne:   

 

  • Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. Proszę rodziców o zapisanie dzieci do I Komunii Świętej. Wznawiamy Msze Św. z udziałem dzieci o 12.00. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i rodziców i inne dzieci do uczestnictwa w tej Mszy Świętej.

  • Rozpoczęło się przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie młodzieży do bierzmowania w środę, czwartek i piątek o.18.00, Szkoły Ponadpodstawowe, kl. VIII Szkoły Podstawowej, starszych nie zapisanych i nie bierzmowanych. Proszę o obecność na spotkaniach; spokój i porządek.Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii miejsca zamieszkania.

  • Spotkanie Grupy Ojca PIO w środę /23IX/po Mszy św. wieczornej.

  • Zbiórka ministrancka w sobotę  o 11.30. Zapraszamy chętnych do posługi ministranckiej.

  • Scholka w sobotę o 10.00 w salce parafialnej. Zapraszamy dziewczynki do uczestnictwa w scholii.

 

 • W piątek KSM o 18.00

 • 12. ZBIÓRKA NA  ZIEMIĘ ŚWIĘTĄ

  Zwyczajowa zbiórka ofiar na Ziemię Świętą, związana z adoracją Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, ze względu na stan pandemii nie mogła się odbyć w tradycyjnym wymiarze. Z tego względu, Ojciec Święty Franciszek podjął decyzję, aby zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2020 została przeniesiona na niedzielę, 13 września. W najbliższą niedzielę należy zatem przeprowadzić zbiórkę do puszek na powyższy cel, a zebrane ofiary przekazać niezwłocznie do Kurii Diecezjalnej.

  13. Decyzją władz państwowych, został odwołany limit uczestniczących w kościołach na nabożeństwach i Mszy św. przy zachowaniu standardów sanitarnych. Kuria Pelplińska przypomina, o obowiązku zakrywania ust i nosa. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra. Zapraszamy do osobistego udziału we Mszach św. Jeszcze raz prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych.