Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

czwartek, 10 wrzesień 2020 08:01

 

                Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XXIII  niedzielę  zwykłą 2020

 

 1. Jezus mówi «Kto nie wyrzeka się wszystkiego, nie może być uczniem Jezusa». Starajmy się na serio żyć Ewangelią. Przyjmując Komunię Świętą, otrzymaliśmy ważne wsparcie na tej drodze. W naszej ziemskiej wędrówce nigdy nie jesteśmy sami, ale ciągle towarzyszy nam Ten, który do końca nas umiłował.

  2.  Msze św. w niedzielę o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. W tygodniu  o 8.00 i 18.00. Godzinki do NMP o 7.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do 16.00 w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. W niedziele po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Fatimskie wokół kościoła. Zapraszamy.

3.       W związku z Uroczystością I Komunii Św. w przyszłą niedzielę Msze św. o 7.30,9.00,10.00,12.00,18.00. Msza św. I Komunii św. o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci komunijnych  w       czwartek od godz. 16.30, a dla rodziców, rodziców chrzestnych rodzeństwa i z rodzin po zakończeniu spowiedzi dzieci.

 1. 4. We wtorek święto Narodzenia NMP to dzień modlitw w intencji kobiet i ich misji w Kościele, rodzinach i świecie. W sobotę rozpoczynamy Nowennę do św. o. PIO. To dzień wsp. Najświętszego Imienia Maryi.

 

5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do  pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej. Pamiętajmy, Msza św. jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować naszym bliźnim tak żyjącym jak i zmarłym.

 

6. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje w kościele. Dziś taca na utrzymanie WSD w Pelplinie. W   przyszłą niedzielę inwestycyjna.

 

7. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy rodziców dzieci komunijnych w piątek.   

 

8. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 

  10. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek.

 

  11. Spotkania przyparafialne:

 

  • Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. Proszę rodziców o zapisanie swoich dzieci do I Komunii Świętej. Wznawiamy Msze Święte z udziałem dzieci o 12.00. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, ich rodziców oraz wszystkie inne dzieci do uczestnictwa w tej Mszy Świętej. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach. Spotkanie rodziców dziś po Mszy św. dziecięcej.

  • Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie młodzieży do bierzmowania środę o godz.18.00. młodzież kl. Szkoły Ponadpodstawowej. W czwartek kl. VIII Szkoły Podstawowej, starszych nie bierzmowanych i nie zapisanych. Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii miejsca zamieszkania. Spotkanie rodziców dziś po Mszy św. o 10.30.

  • zbiórka ministrancka w sobotę  o 11.30. Zapraszamy chętnych do posługi ministranckiej.

  • Scholka w sobotę o 10.00 w salce parafialnej. Zapraszamy dziewczynki do uczestnictwa w scholii.

  • W piątek KSM o 18.00