niedziela, 10 marzec 2019 21:26

Ogłoszenia duszpasterskie na  I Niedzielę Wielkiego Postu 2019

1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu. Warto przytoczyć słowa Św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych [..], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się aby łaski, jakie otrzymujemy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy za innych, za tych, którzy obrażają Boga i nie przepraszają, oraz o pokój na świecie. Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00, a w tygodniu o 8.00 i 17.00. Godzinki do NMP o 6.30.Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do 16.30. O 15.00. Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy.

2.W związku z Wielkim Postem zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach właściwych dla tego okresu: w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, o 8.00 dla dorosłych i Msza św. Dla młodzieży i pracujących o 19.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.40 z kazaniem pasyjnym. Jest nas wielu, może być więcej. Za udział w tych nabożeństwach każdorazowo można uzyskać odpust zupełny.

3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Msza św. jest najcenniejszym darem dla bliźnich.

4. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na  inwestycje kościoła. W przyszłą niedzielę taca na WSD i zbiórka do puszek Ad gentes.

5. Dziękując o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Teligi 20.

6. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Gość Niedzielny, Pielgrzym.

8. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

• Spotkanie rodziców dzieci komunijnych dziś po Mszy św. o 12.00

• Spotkanie rodziców młodzieży, która ma w tym roku przyjąć sakrament Bierzmowania w piątek o 19.00

• w piątek KSM

• zbiórka ministrancka w sobotę. Zachęcamy młodych chłopców do wstąpienia w szeregi ministranckie.

• scholka w sobotę zachęcamy dziewczynki do wspólnego śpiewu

• bierzmowani w wyznaczone dni