Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

wtorek, 08 styczeń 2019 13:15

 

                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA OBJAWIENIE PAŃSKIE 2019

 

1.Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. W serce wierzącego ten liturgiczny obchód przynosi prawdziwy pokój, pojednanie z Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. Zatem to kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej komunii z Bogiem.

 

2. Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2015) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy z tego pięknego polskiego zwyczaju!. Msze św. o7.30,9.00,10.30,12.00, 18.00.W tygodniu o godz. 8.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do 15.30 w kościele. O 15.00. Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy.

 

3. Dziś, przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, także z naszej Parafii(!), aby Dobra Nowina o zbawieniu przyniesionym przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Do puszek są zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny, a taca na misje. Zadbajmy, aby przy tej okazji nasze dzieci poczuły się do obowiązku niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i wsparcie materialne. Niech one również staną się misjonarzami miłości i pokoju wśród najbliższych: w rodzinie, w gronie kolegów, koleżanek.

 

4. W dalszym ciągu odbywają się kolędy na terenie parafii. Za przyjęcie, poruszone tematy, złożone ofiary na inwestycje kościoła dziękujemy. Kolęda rozpoczyna się o 15.15, a w sobotę i niedziele o godz. 14.00.

 

5. Plan wizyt duszpasterskich: 

 

                                                      Kolędy:

 

                                   01.07. poniedziałek              Marusarzówny 2   

 

01.08.  wtorek                       Kościuszki,

 

01.09.   środa                          Czecha 1, Czecha 2,

 

                                   01.10.   czwartek                    Stamma 3, Teligi 14

 

01.11.   piątek                        Tczewska, Toruńska, Mściwoja II                               

 

01.12. sobota                        Marusarzówny 8, Teligi 12,

 

                                   01.13.  niedziela                    Kusocińskiego pod lasem ,Grudziądzka

 

01.14.  poniedziałek               Konopacka 2        

 

6. Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Kancelaria parafialna czynna tylko rano.

 

7. „Bóg zapłać” za dar modlitwy i złożone ofiary na inwestycje kościoła.

 

8. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców z ul. Teligi 4/1-15/.

 

9. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.