wtorek, 09 październik 2018 14:47

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą 2018r.

1.      Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 6.30. W tygodniu o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

2.      Trwa miesiąc październik, a więc nabożeństwa Różańcowe. Weźmy w swoje ręce Różaniec. Złączmy się z Ojcem Św. w modlitwie. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwo Różańcowe w kościele. Dla dzieci o 16.00 a dla dorosłych i młodzieży o 7.30 i o 17.30. Za odmówienie Różańca św. w kościele, kaplicy, gronie rodzinnym można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam na nabożeństwo Różańcowe.

3.      Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci poprzez ofiarę Mszy świętej, która jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować bliskim.

4.      W przyszła niedziele zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na ten cel. Taca diecezjalna. Bądźmy solidarni przy budującej się świątyni.

5.      W liturgii wspominany: w czwartek; św. Jana XXIII, piątek: bł. o. Jana Beyzyma, sobota; bł. Honorata,

6.      Jak każdego 13 dnia miesiąca w sobotę nabożeństwo Fatimskie ulicami naszego Osiedla. Przeżywamy rocznicę objawień Fatimskich. Proszę o przyniesienie świec – latarek, i o liczny udział.

7.      O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy kolejny raz mieszkańców przy ul Konopackiej 2 /27-53/.

8.      Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

9.        W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00 modlimy się w int. Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników za żywych i zmarłych i ich rodzin. Serdecznie zapraszam na tę Mszę św.

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

11.  Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek. Proszę o domykanie drzwi.

12.  Dziś wymiana tajemnic Różańca. Proszę o uzupełnienie w poszczególnych Różach pełnego składu członków Róż Różańcowych i o systematyczne odmawianie Różańca św. Proszę o wybranie w różach swoich patronów, aby można nadać imiona patronalne. Jeśli ktoś by chciał włączyć się w Apostolstwo Róż to zapraszam

13.  Spotkania przyparafialne:

• Msze Święte z udziałem dzieci o 12.00. Zapraszam dzieci i rodziców do uczestnictwa we Mszy Świętej. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach. Dziś poświęcenie Różańców dzieci komunijnych.

• Rozpoczęliśmy przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie młodzieży do bierzmowania w środę o 17.30. młodzież kl. VIII Szkoły Podstawowej i 3 gimnazjalnych, w czwartek kl. VII Szkoły Podstawowej. Kończymy zapisy do Bierzmowania!.. Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii miejsca zamieszkania.

·      w piątek o 18.00. KSM. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie całą młodzież.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Jerzego Krzekotowskiego l.81 z ul. Marusarzówny Polećmy Bożemu miłosierdziu ...Dobry Jezu…

Więcej w tej kategorii: « Zaproszenie