Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

poniedziałek, 01 październik 2018 13:23

                    Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XXVI  niedzielę  zwykłą 2018r.

 1. Msze św. o.7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 6.30. W tygodniu Msze św. o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
 2. Jutro rozpoczyna się miesiąc październik, nabożeństwa Różańcowe. Weźmy w swoje ręce Różaniec i złączmy się z Ojcem Św. w modlitwie Różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwo Różańcowe w kościele. Dla dzieci o 16.00 a dla dorosłych i młodzieży o 7.30 i o 17.30. Za odmówienie pięciu dziesiątek Różańca św. w kościele, kaplicy, gronie rodzinnym można uzyskać odpust zupełny. Na Mszy św. o 12.00 w niedziele poświęcenie Różańców dzieci komunijnych.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne miesiąca października. I czwartek, I piątek, I sobota. W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja  przygotowana przez Apostolat Margaretka w int. świętości kapłanów, powołań kapłańskich i świętość rodzin. Zapraszamy. Spowiedź w czwartek od 17.00, w piątek od 15.00. Msza św. dodatkowa o 16.00. W sobotę odwiedziny chorych.  
 4. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej, która jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować bliskim.
 5. W niedzielę /14.X/ zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na ten cel. Taca inwestycyjna. Bądźmy solidarni przy budującej się świątyni.
 6. W liturgii wspominany: w poniedziałek: św. Tereski; we wtorek: św. Aniołów Stróżów; w czwartek: św. Franciszka; w piątek św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę św. Brunona; w niedziele wsp. NMP Różańcowej.
 7. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy kolejny raz mieszkańców przy ul Konopackiej 2 /27-53/.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 9. W niedzielę /14.X/ na Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w int. Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników za żywych i zmarłych i ich rodzin. Na tę Mszę św. serdecznie zapraszam.
 10. Rozpoczyna się Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.
 11. W niedziele wymiana tajemnic Różańca. Proszę o uzupełnienie w poszczególnych Różach pełnego składu członków Róż Różańcowych i o systematyczne odmawianie Różańca św. Proszę o wybranie w różach swoich patronów, aby można nadać imiona patronalne. Jeśli ktoś by chciał włączyć się w Apostolstwo Róż to proszę o zgłoszenie się.
 12. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek. Proszę o domykanie drzwi.
 13. Spotkania przyparafialne:
 • Rozpoczęliśmy przygotowania do I Komunii św. Proszę rodziców o zapisanie dzieci do I Komunii Świętej. Msze Święte z udziałem dzieci o 12.00. Zapraszam dzieci i rodziców do uczestnictwa we Mszy Świętej. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach.
 • Rozpoczęliśmy przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie młodzieży do bierzmowania w środę o 17.30. młodzież kl. VIII Szkoły Podstawowej i 3 gimnazjalnych, w czwartek kl. VII Szkoły Podstawowej. Kończymy zapisy do Bierzmowania!.. Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii miejsca zamieszkania.
 • w piątek o 18.00. KSM. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie całą młodzież.