Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

czwartek, 05 lipiec 2018 15:21

XIII Niedziela Zwykła 2018

  1. Msze św. w niedziele o godz.:7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki o godz. 6.30.W tygodniu o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. Godzina Bożego Miłosierdzia o 15.00.
  2. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne m. lipca: I czwartek, piątek, sobota. Okazja do spowiedzi w piątek od 15.15. O godz. 16.00 Msza św. z racji I piątku. W sobotę odwiedziny chorych
  3. We wtorek obchodzimy święto św. Tomasza Ap, który zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii. Bądźmy i my świadkami Chrystusa. Jesteśmy wszyscy odpowiedzialni za Kościół. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Elżbiety, piątek: bł. Teresy Ledóchowskiej,
  5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej.
  6. Dziękując, o posprzątanie i kwiaty prosimy mieszkańców z ul. Konopackiej 1/23-48/.
  7. „Bóg zapłać” za modlitwy, ofiary na inwestycje i drzwi kościoła. Dziś taca diecezjalna.
  8. Trwają zapisy do WSD w Pelplinie, wymagane dokumenty to podanie, życiorys, metryki urodzenia i chrztu, świadectwo maturalne. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny, Arka.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych i opieki. Przypominamy o chrześcijańskim spędzeniu czasu. Rozpoczynają się wakacje życzymy wszystkim dzieciom i dorosłym radosnego wypoczynku, słońca i zbliżenia się do Pana Boga. Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wyrazy życzliwości. Życzymy Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!