Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

wtorek, 15 maj 2018 15:15

Wniebowstąpienie Pańskie 2018

7 Niedziela Wielkanocna 2018

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pamiętajmy, że naszym powołaniem jest osiągnięcie nieba. Każdego dnia podążajmy za Chrystusem krocząc po ziemskich drogach wiary.
 2. Msze św. w niedziele o godz.: 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki o godz. 6.30. Msze św. w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego. W piątek spotkanie ADŚ o 15.00. Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W tym tygodniu w czwartek 17 maja nasz parafianin dk. Antoni Majewski w Poznaniu przyjmie święcenia Kapłańskie, a w niedziele tj. 20 maja będzie miał Mszę św. Prymicyjną o 12.00 na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. będzie można złożyć życzenia. Z tej racji proszę o sprzątnięcie i ustrojenie kościoła. Przed Mszą św.o 12.00 Uroczyste wejście z plebani do kościoła. Proszę o przygotowanie chorągwi na wprowadzenie ks. Neoprezbitera do kościoła. Pamiętajmy w modlitwach o ks.Neoprezbiterze i módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Z tej racji okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00. Będzie możliwość uzyskania Odpustu Zupełnego i Papieskiego Błogosławieństwa za udział we Mszy św. Prymicyjnej, którą odprawi po raz pierwszy sam o. Antoni. W najbliższy piątek na Mszy św. wieczornej powstające Margaretki złożą zobowiązanie modlitwy za kapłana, które będą darem w dniu święceń Kapłańskich. Zapraszam chętnych do włączenia się w Apostolat Margaretek.
 1. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o 16.00 dla dzieci, a dla dorosłych i młodzieży w łączności ze Mszą św. Zachęcam, wszystkich, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych!
 2. W liturgii Kościoła wsp.: w poniedziałek Św. Macieja Ap, w środę święto św. Andrzeja Boboli
 3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Msza św. jest najcenniejszym darem.
 4. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Po Mszy św. zbiórka do puszek na wyjazd na wolontariat misyjny naszej parafianki.
 5. O posprzątanie i kwiaty kościoła kolejny raz prosimy mieszkańców przy ul Konopackiej 1/1-23/.
 6. Solenizantom, składamy najserdeczniejsze życzenia.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
 8. Rozpoczynają się zapisy do WSD w Pelplinie, wymagane dokumenty to podanie, życiorys, metryki urodzenia i chrztu, świadectwo maturalne. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 9. W 12V br. w Pelplinie odbędą się święcenia Kapłańskie, na które w imieniu Księdza Biskupa zapraszam.
 10. Dziękuję za wycieranie i niestawianie obuwia na klęczniki ławek.
 11. Spotkania przyparafialne:

o   Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych dziś w niedzielę o 12.00 obowiązkowo 

o   Dziś po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Fatimskie ulicami Osiedla.

o   W poniedziałek o godz. 16.00 spotkanie dzieci komunijnych

o   W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie Grupy Ojca PIO

o    W piątek KSM

o    sobota zbiórka ministrancka

o    sobota scholka

o    bierzmowani w wyznaczone dni

o    Jest organizowana pielgrzymka młodych do Lednicy. Zapisy u ks. Michała.

 1. W minionym tygodniu w Parafii pożegnaliśmy: Helenę Mikołajczyk lat 88 z ul. Mieszka I; Polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu …………