poniedziałek, 07 maj 2018 15:11

VI Niedziela Wielkanocna 2018

1. Msze św. w niedziele o godz.:7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki o 6.50, w tygodniu o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej /8.00-18.00/. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00. Od piątku Nowenna do Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Trwa maj tradycyjnie odprawiane są nabożeństwa ku czci Matki Bożej, popularnie zwane „majowymi”. U nas w parafii odbywają się one codziennie, dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. na które zapraszamy. W przyszłą niedziele po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Fatimskie.
  3. We wtorek Uroczystość Świętego Stanisława Bpa i M głównego Patrona Polski.
  4. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka do puszek na wyjazd na wolontariat misyjny naszej parafianki.
  6. O posprzątanie i kwiaty do kościoła kolejny raz proszę mieszkańców z ul. Konopackiej 1 /1-23/.
  7. Solenizantom i jubilatom, składamy najserdeczniejsze życzenia za wst. ŚŚ. Patronów.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
  9. Jest organizowany wyjazd autokarem do Lednicy w czerwcu na ogólnopolskie spotkanie młodzieży . Zapisy u ks. Michała. Zapraszamy młodzież.
  10. Rozpoczynają się zapisy do WSD w Pelplinie, wymagane dokumenty to podanie, życiorys, metryki urodzenia, chrztu, świadectwo maturalne. Szczegóły w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy w swoich modlitwach w intencji powołań kapłańskich oraz o naszym diakonie Antonim, który przyjmie święcenia kapłańskie 17 maja. Proszę o założenie Margaretki dla naszego diakona, która będzie prezentem w dniu święceń kapłańskich.
  11. Spotkanie wszystkich istniejących Margaretek w parafii oraz chcących się w nie włączyć zapraszam w środę na Mszę św. wieczorną oraz na spotkanie po Mszy św.
  12. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę o 12.00 obowiązkowo.
  13. Dziękuję za wycieranie i niestawianie obuwia na klęczniki ławek.
  • wszystkie dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
  • Dzieci do I Komunii w poniedziałek o godz. 16.00
  • piątek KSM
  • zbiórka ministrancka w sobotę
  • scholka w sobotę