Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

środa, 11 kwiecień 2018 20:49

II Niedziela Wielkanocna(Miłosierdzia Bożego) 2018

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Napełnieni paschalną radością, mamy teraz głosić i uobecniać miłosierdzie Boże objawione w Jezusie Chrystusie.
 2. Msze św. w niedziele jak zwykle. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 15.00 gromadzimy się na Godzinę Miłosierdzia Bożego. W tygodniu o 8.00,18.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy porannej do wieczornej /8.00-18.00/. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00.
 3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia w kościele katolickim. Niech dzisiejszy dzień będzie w pełni spotkaniem z Bożym Miłosierdziem jako dar Chrystusa Zmartwychwstałego. Proszę o przyniesienie skarbonek, które były rozdawane na początku W. Postu. Zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii.
 4. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św.
 5. 5. W poniedziałek: Uroczystość Zwiastowania NMP przeniesiona z dnia 25 Obchodzimy ją w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie to wielki dar Stwórcy. Jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Na Mszy św. porannej i wieczornej składanie Duchowej Adopcji na którą zapraszamy. Proszę o przyniesienie świec tych którzy będą ją składać. Zachęcamy do włączenia się.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecam „Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
 7. 7. Dnia 17 maja br. o godz. 15.00 w Poznaniu w kościele p.w. św. Franciszka Serafickiego przyjmie święcenia kapłańskie nasz parafianin diakon Antoni Majewski. Ogarnijmy Go modlitwą i prośmy o nowe powalania kapłańskie. Jest organizowany autokar na święcenia. Zainteresowanych zapraszam.
 8. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 9. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Mieszka I /22-23 /.
 10. Dziękuję za wycieranie i niestawianie obuwia na klęczniki ławek.

11.Jest możliwość odpisu 1% podatku i przekazanie go na cele pożytku publicznego jakim jest Caritas Diecezji                                  Pelplińskiej. Przypominam o ofiarach Jałmużny wielkopostnej.

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Biblijne, czuwanie, adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Spotkania przyparafialne:
 • spotkanie rodziców dzieci komunijnych w niedzielę po Mszy św. o 12.00, do odebrania alby
 • we wtorek nauki przedślubne dla narzeczonych o 18.30
 • w piątek nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej
 • w piątek KSM
 • zbiórka ministrancka w sobotę
 • scholka w sobotę
 • bierzmowani jak wyznaczone
 1. W minionym tygodniu w naszej Parafii pożegnaliśmy: Bronisławę Dzienisz lat 79 z ul. Marusarzówny.   Polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Dobry Jezu …………