Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

wtorek, 03 październik 2017 15:09

 

                    Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XXVI  niedzielę  zwykłą   2017r.

 

1.      Msze św. o godz.7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 7.00. W tygodniu Msze św. o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. W piątek po Mszy św. porannej do wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego.

 

2.      Dziś rozpoczyna się miesiąc październik, a więc nabożeństwa Różańcowe. Weźmy w swoje ręce Różaniec i złączmy się z Ojcem Św. w modlitwie Różańcowej. Zapraszamy wszystkich parafian dzieci, młodzież, dorosłych na wspólne nabożeństwo Różańcowe w kościele. Dla dzieci o godz. 16.00 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 7.30 i o 17.30. Za odmówienie pięciu dziesiątek Różańca św. w kościele, kaplicy publicznej, gronie rodzinnym można uzyskać odpust zupełny. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie Różańców dzieci komunijnych.

 

3.      W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne miesiąca października. I czwartek, I piątek, I sobota. Okazja do spowiedzi w piątek od 15.00. Msza św. dodatkowa o 16.00. W sobotę odwiedziny chorych.

 

4.      Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej, która jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować bliskim.

 

5.      W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na ten cel. Taca inwestycyjna. Bądźmy solidarni przy budującej się świątyni.

 

6.      W liturgii wspominany: poniedziałek: św. Aniołów Stróżów, w środę; św. Franciszka, czwartek: św. Faustyny Kowalskiej, piątek św. Brunona, sobota wsp. NMP Różańcowej.

 

7.      O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul Słupskiej.

 

8.    Na rogach zatłoczonych ulic miast, uśpionych miasteczek, na granicach naszego kraju będziemy prosić Boga dla nas o miłosierdzie i świata całego. Ratuj Różańcem Polskę i Świat. Przez tę modlitwę chcemy dać świadectwo mocy Bożego Miłosierdzia. Świat potrzebuje modlitwy. Udajemy się do Łeby. Zapisy do środy włącznie.

 

9.      Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. 

 

11.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00  modlimy się w int. Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników za żywych i zmarłych i ich rodzin. Na tę Mszę św. serdecznie zapraszam.

 

12.  Rozpoczyna się Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

 

13.  Dziś wymiana tajemnic Różańca. Proszę o uzupełnienie w poszczególnych Różach pełnego składu członków Róż Różańcowych i o systematyczne odmawianie Różańca św. Proszę o wybranie w różach swoich patronów, aby można nadać imiona patronalne. Jeśli ktoś by chciał włączyć się w Apostolstwo Róż to proszę o zgłoszenie się.

 

14.  Dziękuję wszystkim którzy przygotowali i ustroili drugą stację zatrzymania procesji Figury Matki Bożej Fatimskiej.

 

15.  Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek.

 

16.  Spotkania przyparafialne:

 

    • Rozpoczęliśmy przygotowania do I Komunii św. Proszę rodziców o zapisanie dzieci do I Komunii Świętej. Msze Święte z udziałem dzieci o godz. 12.00. Zapraszam dzieci i rodziców do uczestnictwa we Mszy Świętej. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach.

    • Rozpoczęliśmy przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie młodzieży do bierzmowania w piątek o godz.17.30. młodzież kl. 3 gimnazjalnych, kl. VII Szkoły Podstawowej i Gimnazjum kl. 2. Kończymy zapisy do Bierzmowania!.. Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii miejsca zamieszkania.

 

·      Pustynia Miast w piątek o 18.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie całą młodzież.

 

·      W sobota KSM o 18.00