Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

niedziela, 10 wrzesień 2017 21:01

 

Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XXIII  niedzielę  zwykłą 2017

 

 1. Dziś Jezus ukazuje nam prawdę braterskiego upomnienia. Starajmy  się  żyć Ewangelię na serio. Przyjmując dziś Komunię Świętą, otrzymaliśmy ważne wsparcie na tej drodze. W naszej ziemskiej wędrówce nigdy nie jesteśmy sami, ale ciągle towarzyszy nam Ten, który do końca nas umiłował.

 2. Msze św. w niedzielę o godz.7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 7.00. W tygodniu Msze św. o 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. W piątek po Mszy św. porannej do wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

  3.  W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Fatimskie ulicami naszego Osiedla. Zapraszamy.

  4. W czwartek przypada święto Podwyższenie Krzyża Świętego. Rozpoczynamy Nowennę do św.o.PIO. W piątek wspomnienie NMP Bolesnej.

 

5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po  Mszy św. Zachęcamy do  pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Pamiętajmy, że Msza św. jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować naszym bliźnim tak żyjącym jak i zmarłym. Są int. wolne.

 

6. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje w kościele. Dziś taca na utrzymanie WSD w Pelplinie. W przyszłą niedzielę budowlana. Również jest zbiórka do puszek poszkodowanym w nawałnicy w minionym czasie, którą polecamy ofiarności zgodnie z wolą Pasterza Diecezji. Proszę o wyrozumiałość.

 

7. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul Żeromskiego 1-2.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 

10. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek.

 

11. Spotkania przyparafialne:

 

  • Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. Proszę rodziców o zapisanie swoich dzieci do I Komunii Świętej. Wznawiamy Msze Święte z udziałem dzieci o godz. 12.00. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, ich rodziców oraz wszystkie inne dzieci do uczestnictwa w tej Mszy Świętej. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach. Spotkanie rodziców dziś po Mszy św. dziecięcej.

  • Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie młodzieży do bierzmowania środę o godz.18.00. młodzież kl. 3 gimnazjalnych. W czwartek kl. VII Szkoły Podstawowej, Gimnazjum kl. 2.starszych nie bierzmowanych i nie zapisanych. Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii miejsca zamieszkania. Proszę o obecność na spotkaniach spokój i porządek.

  • zbiórka ministrancka w sobotę  o godz. 11.30. Zapraszamy chętnych do posługi ministranckiej.

  • Scholka w sobotę o 10.00 w salce parafialnej. Zapraszamy dziewczynki do uczestnictwa w scholii.

  • W sobota KSM o 18.00

 

12. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy:Ryszarda Olejko l. 68 z Bydgoszczy, pochodzący z Lęborka. Polećmy miłosierdziu Bożemu Dobry Jezu…

 

 

Więcej w tej kategorii: « XXII Niedziela Zwykła 2017