środa, 06 wrzesień 2017 20:05

Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XXII  niedzielę  zwykłą 2017

1. Msze św. o godz. 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 7.00, W tygodniu Msze św. o 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. W piątek po Mszy św. porannej do wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

2. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Serdecznie proszę o liczny udział we Mszy św. we wtorek o godz.9.00 dzieci, młodzież i rodziców. Na progu nowego roku Szkolno-katechetycznego kościół kieruje do rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i katechetek serdeczny apel o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Poświęcenie przyborów szkolnych, książek, tornistrów na Mszy św. Pozostałych zapraszamy na Mszę św. o 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne września I czwartek. To dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Dzień modlitw o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

4. W piątek Święto Narodzenia NMP. Dzień modlitw w int. Kobiet i ich misji w Kościele, rodzinie, świecie. W związku z ponowieniem „Aktu poświecenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi” przez biskupów polskich podczas uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w Zakopanem w dniu 06. czerwca br. i ponowieniem aktu w każdej parafii w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września br. bardzo prosimy wszystkich o liczny udział we Mszy św. tego dnia.

5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej.

6. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziś taca diecezjalna. W przyszłą niedzielę taca na WSD –Pelplin. Również jest zbiórka do puszek poszkodowanym w nawałnicy w minionym czasie, którą polecamy ofiarności zgodnie z wolą Pasterza Diecezji.

7. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul Bema.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny,

• KSM w piątek o 18.00

• zbiórka ministrancka wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę  o godz. 11.30.

• Scholka w piątek o 16.30 w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkie dziewczynki do uczestnictwa w scholce.

• Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. Proszę rodziców o zapisanie swoich dzieci do I Komunii Świętej. Od przyszłej niedzieli wznawiamy Msze Święte z udziałem dzieci o godz. 12.00. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, ich rodziców oraz wszystkie inne dzieci do uczestnictwa w tej Mszy Świętej. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach. Spotkanie rodziców w niedziele po Mszy św. dziecięcej. Proszę również młodzież przygotowującą się do Bierzmowanie o udział w spotkaniu w środę po Mszy św. wieczornej. Młodzież kl. VII i pozostałych nie zapisanych proszę na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania trwa dwa lata Proszę o zapisanie się  na przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej w piątek na Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii.