Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

niedziela, 27 sierpień 2017 15:27

 

                       Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XXI  niedzielę  zwykłą 2017

 

 1. Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?. Kim jest Jezus Chrystusa w twoim i moim życiu. Kolejną „porcję” tej łaski otrzymaliśmy w Eucharystii. Zachowajmy ją i jak najlepiej wykorzystajmy.

 2. Msze św. w niedziele o godz. 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o godz. 7.00. W tygodniu o godz. 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. W środę Nowenna do MBNP. W piątek po Mszy św. porannej do wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

 3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy św. Msza św. jest najcenniejszym darem jaki ofiarujemy.

 4. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne września; I piątek i I sobota. Okazja do spowiedzi z racji I piątku od godz. 15.00. Msza św. o 16.00. Duszpasterskie odwiedziny chorych w sobotę.

 5. „Bóg zapłać” za modlitwy, ofiary na inwestycje, ławki i konfesjonały do kościoła. Proszę o systematyczne wsparcie tego dzieła. Również dziś zbiórka do puszek poszkodowanym w nawałnicy w minionym czasie, którą polecamy ofiarności zgodnie z wolą Pasterza Diecezji. Proszę o wyrozumiałość.

 6. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do  kościoła prosimy po mieszkańców przy ul. Bema. 

 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 9. Dziękuję za życzenia, modlitwy, okazaną życzliwość z racji moich kolejnych urodzin„Bóg zapłać”.

 10. W liturgii wspominamy: dziś: wsp. św. Moniki,– św. Monika, matka św. Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna bardziej niż matka płacze nad grobem swojego dziecka i wymodliła nawrócenie syna. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe., 28 sierpnia w poniedziałek św. Augustyna–Dr Kościoła, jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł imponującą drogę do poznania Chrystusa, a we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. †Stanisławę Wojtukiewicz lat 83 z ul. Marusarzówny, oraz Franciszek Pajdosz lat 89 z ul. Teligi. Polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…