Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

niedziela, 06 sierpień 2017 14:55

 

Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XVIII  niedzielę  zwykłą  2017

 

 1. Dziś przypada święto Przemienienia Pańskiego. Celem tej tajemnicy było utwierdzenie wiary Apostołów oraz ukazanie im chwały przeznaczonej dla wyznawców Chrystusa.

 2. Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki o NMP o godz. 7.00. Msze św. w tygodniu o 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. W piątek po Mszy św. porannej do wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy 

 3. W liturgii Kościoła wsp. we wtorek św. Dominika, w środę Św. Teresy Benedykty od Krzyża, w czwartek Św. Wawrzyńca diakona i męczennika głównego Patrona Diecezji, w piątek św. Klary.

 4. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej.

 5. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła, dziś taca diecezjalna, za tydzień. budowlana.

 6. O kwiaty i posprzątanie kościoła kolejny raz prosimy mieszkańców przy ulicy Oś. Leśne.

 7. Solenizantom, jubilatom, wypoczywającym: składamy najserdeczniejsze życzenia wiele słońca, obfitości łask Bożych, opieki. Przypominam o chrześcijańskim spędzeniu czasu na wakacjach, o modlitwie i Mszy św.  

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 9. Trwa  nabór  do  WSD  w  Pelplinie.

 10. W tych dniach pielgrzymowania na Jasną Górę pamiętajmy za naszych pielgrzymów w modlitwie i ludzi roli.

 11. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Każde pokolenie wierzących nie tylko podejmuje działanie dziedzictwa praktyk religijnych, zwyczajów, ale i odpowiadając na aktualne potrzeby tworzy swój styl życia religijnego. Od lat miesiąc sierpień jest przeżywany w Polsce jako miesiąc szczególnego wyczulenia na problemy trzeźwości narodu. Ponawiając coroczny apel o trzeźwość narodu w Ojczyźnie, przywołujemy obraz sierpniowych pielgrzymek na Jasną Górę, pamięć heroicznych czynów ofiar Powstania Warszawskiego, Ruchów Sierpniowych. Nowym wymogiem służby Bogu i Ojczyźnie jest wola trzeźwego życia. Niech to postanowienie stanie się ekspiacją za wszelkie zło wynikające z negacji Bożego Prawa. Niech się stanie darem dla Ojczyzny, Kościoła, naszej parafii i budującego się kościoła za przyczyną Matki Bożej i świętych  naszych patronów. Zachęcam do zachowania trzeźwości i abstynencji.