Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

niedziela, 30 lipiec 2017 20:32

 

        Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XVII niedzielę  zwykłą  2017 

 

 1. Msze św. o godz. 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o godz. 7.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. W piątek po Mszy św. porannej do wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy 

 2. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej.

 3. We wtorek po południu lub w środę przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

 4. W liturgii Kościoła wsp. w poniedziałek: św. Ignacego z Loyoli, we wtorek wsp.– św. Alfonsa Liguorego, w piątek wsp. św. Jana Marii Wianneya patrona Proboszczy.

 5. W tygodniu przypadają dni Eucharystyczne sierpnia: I czwartek, piątek i sobota. W piątek spowiedź od 15.00, o 16.00  Msza św. dodatkowa. W sobotę odwiedziny chorych.

 6. Dziś o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna w 25r. święceń kapłańskich o. Eugeniusza Wetta i z pr. o bł. Boże w pracy Duszpasterskiej i na Misjach. Na tę Mszę św. zapraszamy.

 7. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Osiedle Leśne i Małoszycka. Dziękuję za przynoszone kwiaty do kościoła. Bardzo proszę innych też o kwiaty.

 8. Solenizantom, jubilatom, dzieciom na wakacjach, starszym na urlopach składamy najserdeczniejsze życzenia, wiele słońca, opieki i obfitości łask Bożych. Przypominam o chrześcijańskim spędzeniu czasu na wakacjach.

 9. „Bóg zapłać” za modlitwy i złożone ofiary na inwestycje, ławki i konfesjonały do kościoła parafialnego.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 11. Trwa  nabór  do  WSD  w  Pelplinie. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

 12. W dniach pielgrzymowania na Jasną Górę pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach i o ludzi roli.

 13. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Każde pokolenie wierzących nie tylko podejmuje działanie dziedzictwa praktyk religijnych, zwyczajów, ale i odpowiadając na aktualne potrzeby tworzy swój styl życia religijnego. Od lat miesiąc sierpień jest przeżywany w Polsce jako miesiąc szczególnego wyczulenia na problemy trzeźwości narodu. Ponawiając coroczny apel o trzeźwość narodu w Ojczyźnie, przywołujemy obraz sierpniowych pielgrzymek na Jasną Górę, pamięć heroicznych czynów ofiar Powstania Warszawskiego, Ruchów Sierpniowych. Nowym wymogiem służby Bogu i Ojczyźnie jest wola trzeźwego życia. Niech to postanowienie stanie się ekspiacją za wszelkie zło wynikające z negacji Bożego Prawa. Niech się stanie darem dla Ojczyzny, Kościoła, naszej parafii i budującego się kościoła za przyczyną Matki Bożej i świętych  naszych Patronów.