środa, 18 październik 2017 20:31

Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XXVIII  niedzielę  zwykłą   2017

1. Obchodzimy Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Papieża św. Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka, „podstawowej drogi Kościoła”. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Dziś również zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Msze św. o godz.7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o godz. 7.00. W tygodniu Msze św. o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. W piątek Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

3. Trwa październik, a więc nabożeństwa Różańcowe. Weźmy w swoje ręce Różaniec i złączmy się z Ojcem Świętym w modlitwie Różańcowej. Zapraszamy parafian dzieci, młodzież, dorosłych na wspólne nabożeństwo Różańcowe w kościele. Dla dzieci o godz. 16.00, dorosłych i młodzieży o godz. 7.30 i 17.30. Za odmówienie Różańca św. w kościele można uzyskać odpust zupełny.

4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Ojca PIO.

5. Wczoraj 14 października, był w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Otaczamy wdzięcznością ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy w modlitwie.

6. Jutro 16 października przypada rocznica wyboru naszego rodaka Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

7. W liturgii Kościoła wspominamy: dziś; św. Teresy od Jezusa, w poniedziałek; św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek; św. Ignacego, środę; św. Łukasza Ew, czwartek; bł. ks. Jerzego Popiełuszki; piątek św. Jana Kantego, sobota bł. Jakuba.

8. W piątek inauguracja kolejnego Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie.

9. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Msza św. jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować naszym bliźnim. Są intencje wolne. Zbliża się Wszystkich Świętych pamiętajmy o wypominkach.

10. „Bóg zapłać”za modlitwy i ofiary na budowę kościoła. Taca budowlana. Zbiórka do puszek poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Meksyku.

11. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul.  Sportowa /6-23/.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

13. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma Gość Niedzielny.

14. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek.

• W środę Grupa Ojca PIO

• Pustynia Miast w piątek o 18.00. Zapraszamy młodzież

• W sobota KSM o 18.00 Zapraszamy młodzież.

• Ministranci w sobotę

• Scholka w sobotę w salce parafialnej. Zapraszamy dziewczynki do  scholii.

• Dzieci zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00, a o 11.45 będzie śpiew i dziesiątka różańca św. Dzieci kl. II do Komunii przychodzą na Mszę św. o godz. 12.00

• Kandydaci do sakramentu bierzmowania   w wyznaczone dni i piątek

XXVII niedziela zwykła 2017r.

XXVI niedziela zwykła 2017r.

XV Niedziela Zwykła 2017

XIV Niedziela Zwykła 2017