środa, 12 maj 2021 14:34

6 Niedziela Wielkanocna 2021

1. Dziś obchodzimy 6 Niedzielę Wielkanocy. Pamiętajmy, że naszym powołaniem jest osiągnięcie nieba. Każdego dnia podążajmy za Chrystusem krocząc po ziemskich  drogach wiary.

2. Msze św. w niedziele o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Msze św. w tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki o 7.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego. W piątek spotkanie ADŚ o 15.00. Od piątku Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy o 16.00 dla dzieci, a dla dorosłych i młodzieży po Mszą św. Zachęcam, wszystkich, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych!

4. W liturgii Kościoła wsp.: czwartek NMP z Fatimy, piątek święto św. Macieja Ap. Jak każdego 13 dnia miesiąca nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Msza św. jest najcenniejszym darem.

6. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziękuję za systematyczne ofiary na kościół.

7. O posprzątanie i kwiaty do kościoła kolejny raz prosimy mieszkańców przy ul Tczewska 4-8.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

9. Rozpoczynają się zapisy do WSD w Pelplinie. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

10. Dziękuję za wycieranie i niestawianie obuwia na klęczniki ławek.

•   Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w niedzielę o 12.00 obowiązkowo

• poniedziałek o godz. 16.00 spotkanie dzieci komunijnych

• piątek KSM

• sobota zbiórka ministrancka

• sobota scholka

•   bierzmowani w wyznaczone dni

1. Kuria Pelplińska przypomina, o obowiązku zakrywania ust, nosa i przeszczekaniu przepisów sanitarnych. Przez czas epidemii prosimy o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra. Zapraszamy do udziału osobistego we Mszach św. Jeszcze raz prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych.

2. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, za wst. świętych patronów.

N M P KRÓLOWEJ POLSKI GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI

V Niedziela Wielkanocna 2021