poniedziałek, 11 styczeń 2021 19:39

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 2021

1. Dziś przypada święto Chrztu Pańskiego. Zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Celebrujemy pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Zastanowimy się nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia. Warto odpowiedzieć sobie jak ja realizuję w życiu dar chrztu św., czy bronię wartości wiary. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce chrztu. Przez chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego, świętego życia. Przez chrzest święty rozpoczęła się moja komunia z Panem Bogiem. Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 7.00. Ze względu pandemię i zmienność kolędy Msza św o 8.00 i 17.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek w kościele od 8.00 do 17.00. O 15.00. Godzina Miłosierdzia.

2.Plan wizyt duszpasterskich (w dni powszednie od godz. 15.15, w sobotę i w niedzielę od godz. 14.00): Dziękujemy za obecność, poruszone tematy, złożone ofiary, również na inwestycje kościoła.

Plan kolęd:

01.10.   niedziela         Łasaka 15, Łasaka 17, Łasaka 19, Olimpijczyków,

01.11.   poniedziałek    Łasaka 9, Marusarzówny 1,  Marusarzówny 2, Marusarzówny 3,   Roszarnicza, Słupska, Sportowa,

01.12.  wtorek              Marusarzówny 4, Marusarzówny 5, Marusarzówny6,     Marusarzówny7, Marusarzówny 8, Żeromskiego,

01.13.   środa                Mieszka I 1 – 10, Mieszka I 11 – 15, Mieszka I  19 - 28

01.14.   czwartek          Stamma 1, Stamma 3, Stamma 5, Kościuszki, Mściwoja II,

01.15.   piątek              Tczewska, Toruńska, Kusocińskiego pod lasem, Kusocińskiego 19, Kusocińskiego 17,                                - /Bp 10.00/

01.16.   sobota              Teligi 4,Teligi 12, Teligi 14,Teligi 16, Teligi 18, Teligi 20

3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez intencje Mszy świętej. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszalne na cały rok. W styczniu biuro czynne tylko rano. Proszę o systematyczne ofiary na inwestycje kościoła. Ci, którzy chcą odliczyć na kościół proszeni są o wpłaty przez konto bankowe, nr konta na stronie internetowej lub do pobrania z kościoła blankiet wpłat. „Bóg zapłać” za modlitwy, złożone ofiary na inwestycję kościoła. Bądźmy solidarni przy budowie świątyni Pańskiej. Dziś taca budowlana, a w przyszłą niedzielę na WSD w Pelplinie.

4. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Łasaka 19.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecam Pielgrzyma, Gość Niedzielny, kalendarze na 2021r.

6. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

7. Spotkania przyparafialne według ustaleń.

8. Kuria Pelplińska przypomina, o obowiązku zakrywania ust, nosa i przeszczekaniu przepisów sanitarnych. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra. Zapraszamy do osobistego udziału we Mszach św. Jeszcze raz prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych.

9. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA OBJAWIENIE PAŃSKIE 2021

II niedziela po Narodzeniu Pańskim 2021