Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

środa, 16 sierpień 2023 23:20

    Ogłoszenia Duszpasterskie - WNIEBOWZIĘCIE  NMP   2023

 

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. To najstarsze święto maryjne w Kościele. Powstało na Wschodzie („Zaśnięcie Bożej Rodzicielki”), a od VII znane jest także na Zachodzie. Ogłaszając dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny w 1950 roku, papież Pius XII w konstytucji apostolskiej „Munificentissimus Deus” napisał: „[...] powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej”. W ten sposób została ukoronowana wielowiekowa tradycja Kościoła i żywa do dziś wiara, że Maryja ze swego miejsca w Niebie wciąż trwa przy nas, jest naszą Pośredniczką, Opiekunką, Pocieszycielką, Nadzieją i Królową. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

2.Wszystkie polskie myśli i serca podążają dziś do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie od pokoleń z głęboką wiarą modlimy się do Matki Bożej Królowej Polski, oraz do innych maryjnych sanktuariów, które pięknie oplatają naszą ojczystą ziemię. Dziękujemy Maryi za Jej opiekę nad naszą Ojczyzną, nad rodzinami i wspólnotami parafialnymi. Prosimy o pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw naszej codzienności, w dochowaniu wierności Bogu i Kościołowi wśród tylu współczesnych zagrożeń i nieustannych ataków szatana. Z Maryją łatwiej nam podążać ku Niebu.

  1. Dzisiejszą uroczystość lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj na tę porę przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Przypomnijmy, że liturgiczny gest błogosławienia rzeczy ma być okazją do wychwalania Boga Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jednocześnie jest prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Pobłogosławione wiązanki zanieśmy do domu, niech umieszczone przy Maryi wizerunku, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie Pan Bóg czyni dla nas.
  2. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany „Cud nad Wisłą”, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. „Cud nad Wisłą” uważa się za zwrotny punkt w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję” na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski. Czy to nie jest kolejny dowód na to, że nasza Królowa pamięta o swoim Narodzie?!
  3. Msze św. o7.30,9.00,10.30,12.00,18.00, w tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki do NMP o.7.00, Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
  4. W liturgii wspominamy w środę św. Rocha i św. Stefana /16.08/,w czwartek św. Jacka. W niedzielę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła - patrona naszej Diecezji. Tego dnia ks. Proboszcz obchodzi kolejną rocz. swoich. urodzin. Pamiętajmy w swoich modlitwach.
  5. W imieniu pielgrzymów składam podziękowanie za pomoc i modlitwę w pielgrzymce do Częstochowy.
  6. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom wiele łask i Błogosławieństwa Bożego.
  7. Zapraszam w Niedzielę 20 sierpnia o godz. 10.30 na Mszę św. dziękczynną za moją posługę w Parafii.

XIX niedziela zwykła 2023

XVIII niedziela zwykła 2023

XVII niedziela zwykła 2023

XIII Niedziela Zwykła 2017