wtorek, 18 styczeń 2022 00:04

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą 2022

1. Msze św. w niedzielę o 30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 7.00. Ze względu pandemię i zmienność kolędy Msza św w tygodniu o 8.00 i 19.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek w kościele po Mszy św. porannej do 15.20. Godzina Miłosierdzia. o 15.00.
  2. Plan wizyt duszpasterskich - w dni powszednie od godz. 15, w sobotę i w niedzielę od godz. 14.00: Dziękujemy za obecność, poruszone tematy, złożone ofiary, na inwestycje kościoła. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragnie to uczynić to proszę o zgłoszenie.

Kolędy

01.16.   niedziela                          Marusarzówny 4, Marusarzówny 5,

01.17.   poniedziałek                    Kusocińskiego 17, Stamma 1,

01.18.   wtorek                              Marusarzówny 1,  Mieszka I   1 – 5

01.19.   środa                                Mieszka I 6 – 14,

01.20.   czwartek                          Mieszka I  15 - 28

01.21.   piątek                               Kusocińskiego 19, Stamma 3,

01.22.  sobota.                              Żeromskiego, Marusarzówny7

01.23.   niedziela                         Marusarzówny 8, Czecha 2

1. „Bóg zapłać”za modlitwy, ofiary na inwestycje kościoła. Taca na WSD w Pelplinie. Za tydzień budowlana
  2. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Msza św. jest najcenniejszym darem.
  3. Rozpoczyna się tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.
  4. W liturgii kościoła wspominamy; środa św. Józefa Pelczara bpa; piątek św. Agnieszki.
  5. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Mieszka I 9 i 10.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny, kalendarze na 2022r.
  7. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.
  8. W przyszłą niedziele po Mszy św. o 12.00 spotkanie rodziców komunijnych.
  9. Spotkania przyparafialne według ustaleń.
  10. Kuria Pelplińska przypomina, o obowiązku zakrywania ust, nosa i przeszczekaniu przepisów sanitarnych. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra. Zapraszamy do osobistego udziału we Mszach św.
  11. Pandemia i wynikające z niej obostrzenia dotkliwie ograniczają nas w przeżywaniu naszej wiary, w dostępie do Eucharystii i pozostałych sakramentów oraz w budowaniu wspólnoty. Odwiedzamy parafian, respektując zakazy wynikające z choroby lub kwarantanny osób dotkniętych pandemią, szanując ewentualne obawy wiernych. Zrozumiemy postawę parafian, którzy nie przyjmą tegorocznej kolędy bo nie mogą, lub obawiają się tej wizyty. Nie chcemy nikogo narażać na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Czujemy, że powinniśmy wyjść do parafian, którzy na nas czekają. Tegoroczna wizyta duszpasterska odbywa się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Odwiedzamy parafian w maseczkach i o nie prosimy domowników na czas odwiedzin, nie będzie osób towarzyszących. Posługa ministranta polega na zapytaniu gospodarzy, czy zechcą przyjąć kolędę. Tych, którzy nie przyjmują kolędy zapraszamy na Mszę św. w tygodniu na godz. 19.00. Prosimy Parafian o przyjęcie naszej decyzji z życzliwością i ze zrozumieniem.
  12. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy radosnego dnia.

Niedziela Chrztu Pańskiego 2022

OBJAWIENIE PAŃSKIE 2022