wtorek, 13 sierpień 2019 14:31

Ogłoszenia  duszpasterskie na XIX niedzielę  zwykłą 2019

1. Msze św. o7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o.6.30, w tygodniu o 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

2. We wtorek jak każdego 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie.

3. W środę wspomnienie św. Maksymiliana kapłana i męczennika, w parafii na Kaszubskiej odpust. W piątek wsp: św. Rocha i św. Stefana /16.08/,w sobotę św. Jacka.

4. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu Msze św. w/g porządku niedzielnego o: 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Na Mszach św. błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół i kwiatów.

5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Jest wiele intencji wolnych.

6. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje w kościele. Bądźmy solidarni  przy budowie świątyni.

7. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ulicy Marusarzówny 4.

8. Solenizantom, wypoczywającym: składamy najserdeczniejsze życzenia.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

10. Trwa  nabór  do  WSD  w  Pelplinie. Szczegóły w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do modlitwy o powołania.

11. W tych dniach pielgrzymowania na Jasną Górę pamiętajmy o naszych pielgrzymach w modlitwie i za ludzi roli.

12. Trwa miesiąc sierpień. Każde pokolenie wierzących nie tylko podejmuje działanie dziedzictwapraktyk religijnych, zwyczajów, ale i odpowiadając na aktualne potrzeby tworzy swój styl życia religijnego. Od lat miesiąc sierpień jest przeżywany w Polsce jako miesiąc szczególnego wyczulenia na problemy trzeźwości narodu. Ponawiając coroczny apel o trzeźwość  narodu w Ojczyźnie, przywołujemy obraz sierpniowych pielgrzymek na Jasną Górę, pamięć heroicznych czynów ofiar Powstania Warszawskiego, Ruchów Sierpniowych. Nowym wymogiem służby Bogu i Ojczyźnie jest wola trzeźwego życia. Niech to postanowienie stanie się ekspiacją za wszelkie zło wynikające z negacji Bożego Prawa. Niech się stanie darem dla Ojczyzny, Kościoła, naszej parafii i budującego się kościoła za przyczyną Matki Bożej i świętych  naszych patronów.

XVIII niedziela zwykła 2019

XVII niedziela zwykła 2019