piątek, 20 kwiecień 2018 21:25

III Niedziela Wielkanocna 2018

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal wypełnia nas radość płynąca z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych, tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. Spróbujmy wejść do grona zaproszonych, do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które realizuje się poprzez pełen nasz udział w Eucharystii.
  2. Msze św. w niedziele o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki o 7.00. W tygodniu Msze św. o 8.00,18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek po Mszy porannej do wieczornej /8.00-18.00/. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Kończy się tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii. Proszę o przyniesienie skarbonek, które były rozdawane w Wielkim Poście.
  4. Przyszłą- czwartą niedzielę Wielkanocy /22 IV/, obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św.
  6. 17 maja br. o 13.00 w Poznaniu w kościele p.w. św. Franciszka Serafickiego przyjmie święcenia kapłańskie nasz parafianin diakon Antoni Majewski. Ogarnijmy Go modlitwą i prośmy o nowe powalania kapłańskie. Jest organizowany autokar na święcenia kapłańskie. Zainteresowanych zapraszam do zapisywania się na wyjazd do Poznania.
  7. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  8. Jest możliwość odpisu 1% podatku i przekazanie go na cele pożytku publicznego jakim jest Caritas Diecezji Pelplińskiej. Przypominam o ofiarach Jałmużny wielkopostnej.
  9. Po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Biblijne, adorację Najświętszego Sakramentu i czuwanie.
  10. Polecamy do czytania prasę katolicką: Pielgrzyma, Gość Niedzielny, Arka.
  11. Dziękując o posprzątanie i kwiaty prosimy mieszkańców z ul. Mieszka I /24-28 /.
  12. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.
  • W czwartek KSM
  • Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w wyznaczane terminy.
  • zbiórka ministrancka w sobotę o godz. 11.00;
  • scholka w sobotę
  1. W minionym tygodniu w naszej Parafii pożegnaliśmy: Krzysztofa Barcz lat 39 z ul. Marusarzówny.    Polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Dobry Jezu …………

III Niedziela Wielkanocna 2018

II Niedziela Miłosierdzia Bożego 2018