Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

niedziela, 23 czerwiec 2019 22:23

 

                   XII Niedziela Zwykła 2019

 

 1. Msze św.:7.30,9.00,10.30,12.00,18.00.Godzinki o 6.30.W tygodniu Msze św.o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do 16.00, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

 2. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W czwartek w Małoszycach odpust NMPNP o 19.00

 3. W czerwcu są nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. U nas w parafii odbywają się  one codziennie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 8.00 i 18.00.

 4. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziękuję za liczny udział parafian i gości w uroczystościach parafialnych jak I Komunii św. naszych dzieci. Dzieci  do I Komunii św. było 19. Dziękuję za przystrojenie kościoła z racji przyjęcia. Dziękuję rodzicom za dar kościoła. Dziękuję za ustawienie, ustrojenie ołtarzy, trasy procesji, liczny udział w procesji Bożego Ciała (dziękuje dziewczynkom za sypanie kwiatków, dorosłym za niesieniu feretronu, chorągwi, baldachimu, za nagłośnienie i użyczenie samochodu). Trwa oktawa Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa, a dziewczynki do sypania kwiatów.

 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do udziału w Uroczystościach Odpustu Parafialnego, któremu przewodniczyć będzie JE ks. Biskup. Jest to dzień dziękczynienia za 25lat istnienia naszej parafii i naszej posługi duszpasterskiej w parafii. Pragniemy wspólnie podziękować Panu Bogu za to wszystko co było nam dane dokonać przez ten czas. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wyznaczona jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach zwłaszcza za tych księży, z którzy posługi sakramentalnej korzystamy i którzy są naszymi przewodnikami na drodze do zbawienia. Msza św. odpustowa o godz. 17.00. Bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości do tej Uroczystości Zapraszamy. Na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

 6. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św.

 7. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul Marusarzówny 4.

 8. Proszę o kwiaty do Ołtarza na odpust parafialny. Jeśli ktoś może przynieść piwonie to bardzo proszę.

 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom, a szczególnie Ojcom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 10. Trwają zapisy do WSD w Pelplinie. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny,

 12. Spotkania przyparafialne:

 

 • w piątek KSM

 • ministranci w czwartek o 19.00

 • scholka w sobotę

Zaproszenie na uroczystości Odpustowe

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2019

XIII Niedziela Zwykła 2017

XII Niedziela Zwykła 2017