Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

wtorek, 03 grudzień 2019 20:41

 

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzielę Adwentu  2019

 

 

 1. Msze św. w niedziele o godz.730,900,1030,1200,1800. Godzinki ku czci NMP o godz. 630. W Małoszycach o 19.00. W tygodniu Msze św. o 6.30 i 17.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

 2. Dziś rozpoczynamy Adwent - okres przygotowania do Bożego Narodzenia i Nowy Rok Liturgiczny. Przez Adwent zapraszamy w dni powszednie na Roraty o 630, jest to także Msza poranna. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które tak głęboko zakorzenione są w naszej polskiej tradycji. Wszystkie dzieci zapraszamy do przychodzenia na roraty z lampionami. Lampiony można zrobić samemu z pomocą rodziców. Zapraszamy rodziców, dzieci, młodzież na Roraty. Proszę by umożliwić przychodzenie dzieciom na Roraty. Będą niespodzianki. Jeśli chciałby ktoś dla dzieci ofiarować niespodzianki lub upominki to bardzo proszę o przyniesienie. Hasło tegorocznych Rorat brzmi: „Pan jest blisko – Roraty 2018z kard. Stefanem Wyszyńskim. Program ten wpisuje się w przeżywany Rok Liturgiczny. Niech w Adwencie nie zabraknie podejmowanych postanowień, umartwień, powstrzymania się od zabaw.

 3. Przygotowujemy paczkę na święta potrzebującym w parafii. Przynosimy żywność, dary, rzeczy przydatne.

 4. W tygodniu Msze święte wieczorne  o godz. 1700. W Adwencie nie ma Mszy św. o 8.00. 

 5. W tygodniu przypadają dni Eucharystyczne - I czwartek, Modlimy się o powołania kapłańskie; Godzina Święta i Adoracja od 16.00. Zapraszamy w imieniu Apostolatu Margaretki, I piątek oddajemy Cześć Bożemu Sercu, I sobota czcimy Niepokalane Serce Maryi. Okazja do spowiedź przed Mszą św.,  w piątek od 15.00. Msza św. dodatkowa w piątek o 16.00. Chorzy w sobotę.

 6. W liturgii Kościoła wsp: we wtorek: św. Franciszka, w środę: św. Barbary, piątek: św. Mikołaja.

 7. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 13.00 Godzina Laski.

 8. Jak co roku opłatek wigilijny na nasze stoły, po poświęceniu w naszej parafii, będzie roznoszony przez te same osoby. Złożone ofiary z opłatka przeznaczone są na uregulowanie zobowiązań wynikających za wykonanie obejścia przy kościele.

 9. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej.8) „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. W przyszłą niedzielę taca na St. Ap, a zbiórka do puszek kościołowi na Wschodzie. Dziś taca diecezjalna a  zbiórka kościołowi w potrzebie.

 10. Dziękując o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Marusarzówny 7/1-18/

 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny. Są do nabycia, świece Caritas, na wigilijny stół, kalendarze na 2020 rok.

 12. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 13. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

 14. Spotkania przyparafialne:

  po Mszy św. o 12.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Proszę przynieść wymiary alb. Są do odebrania książeczki do I Komunii dla dzieci. Książeczki święcimy /Niedziela/ 8 XII o 12.00!

  w piątek KSM o 17.00. Zapraszamy młodzież

 

 • zbiórka ministrantów  w sobotę o 11.30

 

 • Scholka w poniedziałek o 16.00 w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkie dziewczynki do  scholii.

 • Dzieci zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o 12.00, a o 11.45 śpiew i dziesiątka różańca św.

 • Kandydaci do sakramentu bierzmowania  w wyznaczone dni.

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

XXXIII niedziela zwykła 2019

XIII Niedziela Zwykła 2017

XII Niedziela Zwykła 2017