niedziela, 27 listopad 2022 21:27

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzielę Adwentu 2022

• Msze św. w niedziele o godz.730,900,1030,1200,1800. W tygodniu Msze św. o 30 i 17.00.Godzinki do NMP o 700. W Małoszycach o 14.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
  • Dziś rozpoczynamy Adwent - okres przygotowania do Bożego Narodzenia i Nowy Rok Liturgiczny. Przez Adwent zapraszamy w dni powszednie na Roraty o 630, jest to także Msza poranna. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które tak głęboko zakorzenione są w naszej polskiej tradycji. Dzieci zapraszamy do przychodzenia na roraty z lampionami. Lampiony można zrobić samemu z pomocą rodziców. Zapraszamy rodziców, dzieci, młodzież na Roraty. Proszę by umożliwić przychodzenie dzieciom na Roraty. Będą niespodzianki. Jeśli chciałby ktoś dla dzieci ofiarować niespodzianki lub upominki to proszę o przyniesienie. Hasło tegorocznych Rorat to: „Z narodzeniem Jezusa było tak…”. Program ten wpisuje się w przeżywany Rok Liturgiczny. Niech nie zabraknie podejmowanych postanowień w Adwencie.
  • Przygotowujemy paczkę na święta potrzebującym w parafii. Przynosimy żywność, dary, rzeczy przydatne.
  • W tygodniu Msze święte wieczorne o godz. 1700. W Adwencie nie ma Mszy św. o 00
  • W tygodniu przypadają dni Eucharystyczne - I czwartek, Modlimy się o powołania kapłańskie; Godzina Święta i Adoracja od 00. Zapraszamy w imieniu Apostolatu Margaretki, I piątek oddajemy Cześć Bożemu Sercu, I sobota czcimy Niepokalane Serce Maryi. Okazja do spowiedź przed Mszą św., w piątek od 15.30. Msza św. dodatkowa w piątek o 16.00. Chorzy w sobotę.
  • W liturgii Kościoła wsp: w środę św. Andrzeja Ap; w sobotę: św. Franciszka; w niedziele: św. Barbary.
  • 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od g.00 Godzina Łaski, a o godz.13.00 Msza śm.
  • Opłatek wigilijny na nasze stoły, po poświęceniu w naszej parafii, będzie roznoszony przez osoby. Do nabycia też po Mszy św. w zachrystii lub na plebani. Do nabycia też sianko pod Opłatek. Złożone ofiary z opłatka przeznaczone na uregulowanie zobowiązań wynikających za wykonane prace w kościele.
  • Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii będą w trzecią Niedziele Adwentu. Głosi Rekolekcjonista z Rzymu.
  • Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej. Można zamówić intencje Mszalne na rok

11)  „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. W przyszłą niedzielę taca na St. Ap, a zbiórka do     puszek kościołowi na Wschodzie. Dziś taca na budowę nowych kościołów, zbiórka na migrantów.

12) O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Teligi 4.

13). Zachęcam do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny. Są kalendarze na 2023r. Do nabycia świece Caritas na wigilijny stół małe 12.50, a duże 22.50, u Pań, ministrantów w zachrystii.

14) Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek

15) Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

16)  Spotkania przyparafialne: według ustalonych terminów, oraz na Roratach.

17) W tygodniu pożegnaliśmy: Józefa Kamionka z ul. Mściwoja II Polećmy Bożemu miłosierdziu - Dobry Jezu...

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedziel 2022

XXXIII niedziela zwykła 2022