Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

wtorek, 19 czerwiec 2018 13:17

 

                      X I Niedziela Zwykła 2018

 

 1. Msze św. o godz:7.30,9.00,10.30,12.00,18.00.Godzinki o godz.6,30.W tygodniu Msze św.o.8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele, a o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

 2. W czerwcu odprawiane są nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. U nas w parafii odbywają się  one codziennie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz.8.00 i 18.00.

 3. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziękuję za udział parafian i gości w uroczystościach parafialnych jak I Komunii św. dzieci, Sakrament Bierzmowania. Dzieci  do I Komunii św. było 52., Młodzieży do bierzmowania było 27. Dziękuję za przystrojenie kościoła z racji bierzmowania i przyjęcia. Dziękuję za dar kościoła. Dziękuję za ustawienie i ustrojenie ołtarzy, trasy procesji, liczny udział w procesji Bożego Ciała i Odpustu Parafialnego (dziękuje dziewczynkom za sypanie kwiatków, dorosłym za niesieniu feretronu, chorągwi, baldachimu, za nagłośnienie i użyczenie samochodu).

 4. Z racji zakończenia roku szkolno-katechetycznego Msza św. w czwartek o. 9.00. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, Dyrekcję Szkoły, Nauczycieli, Wychowawców, wszystkich tych, którym zależy na wychowaniu i wykształceniu, oraz co korzystali z posługi wychowawczo-edukacyjnej.

 5. W sobotę to Dzień Ojca. Ogarniamy modlitwą wszystkich ojców, tak żyjących, jak i zmarłych.

 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Życzę, aby każdego dnia doświadczali jego opieki. Podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

 7. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św.

 8. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy kolejny raz mieszkańców przy ul Konopackiej 1/1-23/.  

 9. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 10. Trwają zapisy do WSD w Pelplinie, wymagane dokumenty to podanie, życiorys, metryki urodzenia i  chrztu, świadectwo maturalne. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny,

 12. Serdecznie dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek. 

 13. Spotkania przyparafialne:

 

 • Bierzmowani w wyznaczone dni oraz w środę

 • w piątek KSM

 • ministranci i scholka w sobotę

    14. Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

X niedziela zwykła 2018

IX Niedziela Zwykła 2018

XIII Niedziela Zwykła 2017

XII Niedziela Zwykła 2017