Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

sobota, 18 wrzesień 2021 20:04

       Ogłoszenia duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą 2021

 1. Msze św. o 30,9.00,10.30,12.00,18.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki do NMP o 7.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek; św. Mateusza Ap, w czwartek; Św. Ojca Pio, w niedzielę; św. Kosmy i Damiana.
 3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej. Msza św. jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować tak żywym jak i zmarłym. Niech każda rodzina poczuje się do obowiązku i niech zamówi choć po dwie - trzy intencje Mszalne w ciągu roku.
 4. Trwa nowenna do. św. Ojca Pio, na którą serdecznie
 5. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary. Taca inwestycyjna. Bądźmy solidarni przy budowie świątyni. Po Mszy zbiórka na Grób Pański w Jerozolimie, którą ofiarności polecamy zgodnie z wolą Biskupa Diecezjalnego.
 6. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy kolejny raz mieszkańców z ul Mieszka I /7-8/.
 7. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy; Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
 9. Na rogach zatłoczonych ulic miast, uśpionych miasteczek, na granicach naszego kraju będziemy prosić Boga dla nas o miłosierdzie i świata całego. Ratuj Różańcem Polskę i Świat. Przez tę modlitwę chcemy dać świadectwo mocy Bożego Miłosierdzia. Świat potrzebuje modlitwy. Zapraszamy na 00 w piątek
 10. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek.
 11. Kuria Pelplińska przypomina, o obowiązku zakrywania ust i nosa. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra. Zapraszamy do osobistego udziału we Mszach św. Jeszcze raz prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych.
 12. Spotkania przyparafialne:
 • Proszę rodziców o zapisanie dzieci do I Komunii Świętej. Msze Święte z udziałem dzieci o 12.00. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i rodziców i inne dzieci do uczestnictwa w tej Mszy Świętej. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach. Spotkanie po Mszy św.
 • Spotkanie młodzieży do bierzmowania w środę kl. VIII i starszych nie bierzmowanych i nie zapisanych. Zapisy do końca września!. Proszę o obecność na spotkaniach, spokój i porządek. Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii miejsca zamieszkania.
 • Spotkanie Grupy Ojca PIO w środę /23IX/po Mszy św. wieczornej.
 • Zbiórka ministrancka w sobotę o 11.30. Zapraszamy chętnych do posługi ministranckiej.
 • Scholka w sobotę o 10.00 w salce parafialnej. Zapraszamy dziewczynki do uczestnictwa w scholii.
 • W piątek KSM o 18.00
 • 10 października w Pelplinie Kongres Róż Różańcowych pod przewodnictwem Pasterza Diecezji. Proszę o zgłoszenie chętnych na ten wyjazd. Jest autokar na wyjazd 20zł.

XXIV niedziela zwykła 2021

XXIII niedziela zwykła 2021

XIII Niedziela Zwykła 2017

XII Niedziela Zwykła 2017