Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

 „M A R G A R E T K A”
Serdecznie zapraszamy osoby chętne, wszystkich tych, którzy czują się odpowiedzialni, czują potrzebę modlitwy za swoich duszpasterzy.
Kapłani są darem Bożym dla nas, ze strony wiernych nie powinno więc zabraknąć modlitwy o gorliwych i świętych kapłanów. Niech będą chlubą i radością Kościoła.
Chętnych zapraszamy - kontakt  tel. 607 166 300  
 
margar 
Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie. (...)
Bo gdzie twój skarb, tam będzie i serce twoje. (Mt 6, 19-21)

Dzisiaj, w dobie kryzysu brak modlitwy za naszych duszpasterzy widać w wielu mediach, które szargają kapłańską godność, oraz w tym, że coraz więcej ludzi plotkuje i źle o nich mówi – są wśród nich nawet ci, którzy nazywają siebie katolikami.

Kapłan jest jak Mojżesz prowadzący swój lud. Bez kapłanów nie ma chrześcijańskiego sakramentalnego życia, nie ma Eucharystii. Bez kapłanów będziemy jak latorośle odcięte od winnego krzewu, którym jest Jezus Chrystus. Dlatego tak bardzo potrzebna jest powszechna modlitwa w intencji kapłanów.
W wielu parafiach w Polsce i na świecie przyjął się apostolat modlitwy za nich, zwany margaretką. W serce kwiatu wpisujemy imię kapłana, za którego jeden raz w tygodniu będziemy się modlić, np. dziesiątką Różańca lub Koronką do Miłosierdzia Bożego. Jeśli zbierze się siedem osób i każda od poniedziałku do niedzieli wpisze swą deklarację modlitwy na kolejnym płatku, wówczas kapłan będzie otoczony przez cały tydzień modlitwą. „Margaretki” są pięknym prezentem dla naszych duszpasterzy. Prośmy Matkę Bożą, aby Jej umiłowany Syn Jezus Chrystus obdarzył nas łaską modlitwy za kapłanów i aby łąki „margaretek” zakwitły w naszych parafiach i były nieustannie zraszane deszczem Bożych łask wiary. Potrzeba nam świętych kapłanów.
 

      O nas...........

W Lęborku, miejscu gdzie patronuje Serce Pana Jezusa powstały 2 kręgi Margaretek, po siedem osób, które modlą się w intencji Ks.Kanonika Tomasza.Jest to modlitwa która trwa każdego dnia

Apostolat powstał jako dar za 25 lat kapłaństwa Naszego księdza Proboszcza Tomasza Króla, a przyrzeczenia złożono w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej tj.dnia 19 czerwca 2011r

W   skład   Apostolatu   wchodzą :

I krąg  siedmiu osób” JUBILATKA”

1.Zofia Baran
2.Danuta Dawidowska
3.Scholastyka Dublińska
4.Genowefa Czaja
5.Elżbieta Lejk
6.Marzena Klasa
7.Ewa Gawruszko

II krąg siedmiu osób:

1.Barbara Sech
2.Grażyna Wojciechowska
3.Stanisława Kwapińska
4.Weronika Stankowska
5.Emilia Wolska
6.Alina Smugała
7.Halina Kowalska

Każdy z nas jest szczęśliwy, że może trochę pomóc kościołowi w Jego dziele, bo wspomagając kapłanów wspomagamy Kościół.

Zdajemy sobie sprawę, iż każdy pasterz jest odpowiedzialny za nas, by formować w ludziach sumienie poprzez swoją cenną posługę. Głosi swoje Eucharystie, radzi, spowiada i "rozdaje" Jezusa.

Każdy kapłan modli się za swoją parafię, znajomych  , przyjaciół,  nawet za Tych, którzy wyrządzili jemu przykrość, a my ?..................
 
 
13.12.2011
odbyło się Uroczyste wprowadzenie do naszej wspólnoty Relikwii  
Bł. Jana Pawła II, Papieża.

Konkretnym darem za relikwie bł. Jana Pawła II  są nowo powstałe w parafii Margaretki, które w tym dniu złożyły  przyrzeczenie, i objęły modlitwą konkretnych księży .
 
 
III  krąg siedmiu osób modlitwą obejmie ks.Romana

1.Bożena Okrój
2.Teresa Orłowska
3.Urszula Stańczak
4.Bożena Marcińczyk
5.Mieczysława Łuniewska
6.Stanisława Kwapińska
7.Weronika Stankowska
 

IV  krąg siedmiu osób obejmie modlitwą ks.Józefa

1.Barbara Jakubowska
2.Władysława Skrodzka
3.Stanisława Patok
4.Wanda Kolmetz
5.Teresa Majewska
6.Agnieszka Pikuła
7.Małgorzata Filutowska
 

V krąg siedmiu osób obejmie modlitwą ks.Adama misjonarza pracującego w Sri Lance

1.Barbara Mikońska
2.Anna Wojnowska
3.Izabela Klata
4.Irena Lewandowska
5.Scholastyka Dulińska
6.Genowefa Brac-Kłosowska
7.Teresa Chyłek
 

VI  krąg siedmiu osób obejmie modlitwą Ks.Adama

1.Krzysztof Mikoński
2.Elżbieta Mikonska
3.Joanna Szur
4.Maciej Szur
5.Robert Łychoński
6.Przemek Kłosowski
7.Ewa Kamionka