niedziela, 13 sierpień 2023 15:24

              Ogłoszenia  duszpasterskie na XIX niedzielę  zwykłą 2023

 1. Msze św. o30,9.00,10.30,12.00,18.00, w tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki do NMP o.7.00, Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
 2. Dziś jak każdego 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszam na nabożeństwo Fatimskie.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana kapłana i męczennika, w parafii na Kaszubskiej odpust.
 4. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu Msze św. w/g porządku niedzielnego. Na Mszach św. błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
 5. W liturgii K-ła wspominamy. W środę: św. Rocha; czwartek św. Jacka; niedziela św. Bernarda.
 6. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej.
 7. Po Mszy św.zbiórka do puszek jako solidarni z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Słowenii, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać że kilka lat temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli.  
 8. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje w kościele. Bądźmy solidarni przy budowie świątyni.
 9. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ulicy Kusocińskiego 19.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
 11. Solenizantom: składamy najserdeczniejsze życzenia. Przypominam o modlitwie i Mszy św, o chrześcijańskim spędzeniu czasu na wakacjach. Dziękujemy za modlitwy i wyrazy życzliwości. Życzymy Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia! 
 12. Trwa nabór  do  WSD  w  Szczegóły w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do modlitwy o powołania.
 13. W tych dniach pielgrzymowania na Jasną Górę pamiętajmy o naszych pielgrzymach w modlitwie i za ludzi roli.
 14. Trwa miesiąc sierpień. Każde pokolenie wierzących nie tylko podejmuje działanie dziedzictwa praktyk religijnych, zwyczajów, ale i odpowiadając na aktualne potrzeby tworzy swój styl życia religijnego. Od lat miesiąc sierpień jest przeżywany w Polsce jako miesiąc szczególnego wyczulenia na problemy trzeźwości narodu. Ponawiając coroczny apel o trzeźwość  narodu w Ojczyźnie, przywołujemy obraz sierpniowych pielgrzymek na Jasną Górę, pamięć heroicznych czynów ofiar Powstania Warszawskiego, Ruchów Sierpniowych. Nowym wymogiem służby Bogu i Ojczyźnie jest wola trzeźwego życia. Niech to postanowienie stanie się ekspiacją za wszelkie zło wynikające z negacji Bożego Prawa. Niech się stanie darem dla Ojczyzny, Kościoła, naszej parafii i budującego się kościoła za przyczyną Matki Bożej i świętych  naszych patronów.
 15. Zapraszam w Niedzielę 20 sierpnia o godz. 10.30 na Mszę św. dziękczynną za moją posługę w Parafii.