niedziela, 13 sierpień 2023 15:19

              Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą 2023 

 1. Msze św. o 30,9.00,10.30,12.00,18.00,w tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki do NMP o 7.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy 
 2. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej.
 3. We wtorek od południu do środy przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny
 4. W liturgii Kościoła wsp: w poniedziałek: Św. Ignacego z Loyoli; we wtorek św. Alfonsa Liguorego w piątek wsp. Jana M. Vianneya św.
 5. W tygodniu przypadają dni Eucharystyczne sierpnia; I czwartek, I piątek, I sobota. I czwartek Godzina Święta od 00: Wystawianie Najświętszego Sakramentu, modlitwy o powołania kapłańskie. Zapraszamy na Adorację z Apostolatu Margaretka i tych którym leży troska nowych powołań kapłańskich.
 6. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy kolejny raz mieszkańców przy ul. Kusocińskiego 17 /1-20.
 7. Dziękuję za przynoszone kwiaty do kościoła. Bardzo proszę innych też o kwiaty.
 8. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje do kościoła parafialnego. Taca na budowę nowych kościołów
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
 10. Trwa nabór  do  WSD  w  Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 11. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.
 12. Solenizantom, dzieciom na wakacjach, starszym na urlopach składamy najserdeczniejsze życzenia, wiele wypoczynku, słońca, opieki, łask Bożych. Pamiętajmy o chrześcijańskim spędzeniu czasu na wakacjach. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!
 13. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Każde pokolenie wierzących nie tylko podejmuje działanie dziedzictwa praktyk religijnych, zwyczajów, ale i odpowiadając na aktualne potrzeby tworzy swój styl życia religijnego. Od lat miesiąc sierpień jest przeżywany w Polsce jako miesiąc szczególnego wyczulenia na problemy trzeźwości narodu. Ponawiając coroczny apel o trzeźwość narodu w Ojczyźnie, przywołujemy obraz sierpniowych pielgrzymek na Jasną Górę, pamięć heroicznych czynów ofiar Powstania Warszawskiego, Ruchów Sierpniowych. Nowym wymogiem służby Bogu i Ojczyźnie jest wola trzeźwego życia. Niech to postanowienie stanie się ekspiacją za wszelkie zło wynikające z negacji Bożego Prawa. Niech się stanie darem dla Ojczyzny, Kościoła, naszej parafii i budującego się kościoła za przyczyną Matki Bożej i świętych naszych Patronów.