sobota, 19 listopad 2022 15:01

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą 2022

1. Msze św.30,9.00,10.30,12.00,18.00. W tygodniu o 8.00 i 17.00. Godzinki do NMP o godz.7.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
  2. Przez listopad o 30 są odmawiane wypominki i Różaniec św za zmarłych. Zapraszamy na Mszę św. Pamiętajmy o zmarłych w modlitwach i wypominkach. Kartki na wypominki można składać w kancelarii parafialnej lub na tacy. Zachęcam do wypominek jednorazowych i rocznych.
  3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Bądźmy solidarni przy budowie naszej świątyni. Taca w przyszłą Niedziele na WSD w Pelplinie. Do puszek - pomoc prześladowanym na Ukrainie.
  5. O posprzątanie i kwiaty do kościoła kolejny raz prosimy mieszkańców przy ul. Teligi 4.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny. Są kalendarze na 2023r.
  7. Zapraszamy do osobistego udziału we Mszach św.
  8. Opłatek na wigilijny stół będzie roznoszony po poświęceniu w grudniu. Jeśli ktoś potrzebuje szybciej do wysłania to proszę o podejście na plebanię. Proszę o nie nabywanie opłatka od osób obcych.
  9. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem, a więc zakończenie roku liturgicznego.
  10. Serdecznie zapraszam na obchody Dnia Młodzieży, które odbędą się w przyszłą niedzielę /20XI/ o 16.00 w kościele NMP Królowej Polski. Zapraszam Młodzież. Spotkanie zakończy się poczęstunkiem.
  11. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.
  12. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • 16XI –MB Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia
  • 17XI – Elżbiety Węgierskiej
  • 18 XI – bł. Karoliny Kózkówny Patronki Młodzieży i KSM. W imieniu Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszam Młodzież i starszych na Mszę św. w piątek o 17.00 oraz na adorację i czuwanie przygotowaną przez Młodzież za św. bł. Karoliny Kózkównej. Po zakończeniu będzie okazja do oddania czci Relikwią bł. Karoliny.
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863r. sybirak, karmelita, wychowawca księcia bł. Augusta Czartoryskiego;
  • KSM w piątek. Zapraszamy młodzież.
  • zbiórka ministrantów w sobotę.
  • Scholka w sobota
  • Dzieci zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o 12.00, a o 45 śpiew i modlitwa.
  • Spotkanie rodziców dzieci Komunijnych w przyszłą niedziele po Mszy św. o 12.00
  • Kandydaci do sakramentu bierzmowania w wyznaczone dni w piątek
  1. Solenizantom, jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia