niedziela, 19 czerwiec 2022 20:40

                           XII Niedziela Zwykła 2022

 1. Msze św.:30,9.00,10.30,12.00,18.00.Godzinki o 7.00.W tygodniu Msze św.o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do 18.00, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
 2. Dziś na Mszy św. o 10.30 Uroczyste wprowadzenie Relikwii św. Franciszka z Asyżu. Tej Uroczystości przewodniczy i przekaże Relikwie Św. Franciszka o. Jacek Lisowski delegat misji z Peru, oraz br. Jan Hruszowiec z Krakowa. Serdecznie witamy i dziękujemy za obecność oraz dar Relikwii. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na misje o to proszę. Bóg zapłać.
 3. W liturgii wspominamy: w poniedziałek bł. Władysława Bukowińskiego, we wtorek św. Alojzego Gonzagi. W czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W sobotę Niepokalanego Serca NMP.
 4. W czerwcu odprawiane są nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. U nas w parafii odbywają się one codziennie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 00 i 18.00.
 5. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziękuję za udział w uroczystościach parafialnych jak I Komunii św. naszych dzieci. Dzieci do I Komunii św. było 28. Dziękuję za przystrojenie kościoła z racji przyjęcia. Dziękuję rodzicom za dar kościoła. Dziękuję za ustawienie, ustrojenie ołtarzy, trasy procesji, udział w procesji Bożego Ciała (dziękuje dziewczynkom za sypanie kwiatków, dorosłym za niesieniu feretronu, chorągwi, baldachimu, za nagłośnienie i użyczenie samochodu). Trwa oktawa Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa, a dziewczynki do sypania kwiatów. W dalszym ciągu dzieci Komunijne do piątku chodzą w strojach liturgicznych na Mszę św. Poświęcenie rowerów dzieci w czwartek
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do udziału w Uroczystościach Odpustu Parafialnego, któremu przewodniczyć będzie kan. Andrzej Szopiński z Pelplina. Jest to dzień dziękczynienia za istnienie naszej parafii i naszej posługi duszpasterskiej w parafii. Pragniemy wspólnie podziękować Panu Bogu za to co było nam dane dokonać przez miniony rok. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wyznaczona jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach zwłaszcza za tych księży, z którzy posługi sakramentalnej korzystamy i którzy są naszymi przewodnikami na drodze do zbawienia. Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości do tej Uroczystości Zapraszamy. Na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.
 7. W piątek przypada zakończenie Roku Szkolnokatechetycznego. Zapraszamy tradycyjnie wszystkie dzieci na Mszę św. w czwartek o godz.00, aby podziękować za dar szczęśliwie ukończenia Roku Szkolnego.
 8. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św.
 9. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Konopackiej 2 /27-57/.
 10. Proszę o kwiaty do Ołtarza na odpust parafialny. Jeśli ktoś może przynieść piwonie to bardzo proszę.
 11. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.
 12. Trwają zapisy do WSD w Pelplinie. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny,
 14. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.
 15. Spotkania przyparafialne:
 • w piątek KSM
 • ministranci w czwartek o 19.00
 • scholka w sobotę
 • Bierzmowani w wyznaczone dni