niedziela, 12 czerwiec 2022 14:06

Wprowadzenie relikwii Św. Franciszka z Asyżu

w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku

     19  czerwiec  2022

 

Relikwie relikwii Św. Franciszka z Asyżu zostaną uroczyście wprowadzone do naszego Kościoła w niedzielę, 19  czerwiec  podczas Mszy św. o godz. 10:30. Eucharystii przewodniczył będzie i homilię wygłosi o. dr Franciszkanin z Krakowa, Profesor duchowości franciszkańskiej i świadek życia Męczenników Peruwiańskich.

Są to relikwie pierwszego stopnia, do których zalicza się pozostałości ciała. W tym przypadku jest to cząsteczka kości umieszczony w relikwiarzu w formie kwiatu.

 Św. Franciszek Seraficki z Asyżu był człowiekiem modlitwy i wielkim czcicielem Matki Bożej. Bywał określany odnowicielem Kościoła”. Niejednokrotnie zawierzał losy Kościoła, narodu Matce Bożej.

Zapraszamy wszystkich Parafian, Gości i czcicieli  na  uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Franciszka z Asyżu do naszej Świątyni. Jest to dla naszej wspólnoty wielka radość i łaska od Boga! Módlmy się wspólnie wypraszając wszelkich łask u Wszechmogącego Boga, aby za wstawiennictwem Św. Franciszka z Asyżu obdarowywał wszystkich ludzi potrzebnymi łaskami dla osiągnięcia Królestwa Bożego. 

Św. Franciszka z Asyżu MÓDL SIĘ ZA NAMI!!!