niedziela, 12 czerwiec 2022 13:55

            Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2022                       

1. Dziś Uroczystość Trójcy Najświętszej. Msze św. o 30,9.00,10.00,12.00,18.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki do NMP o 7.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. W piątek Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele, o 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego. Dziś na Mszy św. o 10.00 odbędzie się Uroczysta Komunia dzieci pierwszo-komunijnych. Dzieci spotykają się w ciągu całego tygodnia o 18.00. Zapraszam wszystkie dzieci w oktawie na Mszę św. Modlimy się za rodziców w poniedziałek, we wtorek za rodziców chrzestnych i rodzeństwo, a za dziadów żywych i zmarłych w środę. Dzieci przychodzą w strojach na Mszę św.

 1. Trwa czerwiec odprawiane są nabożeństwa czerwcowe, codziennie, dla dzieci, młodzieży, dorosłych po Mszy św. 00 i 18.00.

3.W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.30,9.00,12.00, 18.00. Po Mszy św. o 9.00 wyruszy się procesja ulicami naszego Osiedla. Proszę o liczny udział. Proszę, aby dzieci pierwszo-komunijne brały udział w procesji Bożego Ciała w strojach liturgicznych, dziewczynki sypały kwiatki, a chłopcy nieśli wstążki chorągwi lub od poduszek. Proszę o ustawienie i ustrojenie czterech ołtarzy: I - mieszkańcy z ul. Teligi 12,14,16,18, Marusarzówny 1,3, Ołtarz II - mieszkańcy z  ul. Teligi 4,  Stamma,Łasaka,Konopackiej.Ołtarz III - mieszkańcy z ul.Kusocińskiego, Olimpijczyków, Marusarzówny, IV- Róże Różańcowe, ADŚ i Grupa OJCA PIO, Marusarzówny 4,5,6,7,8, Teligi 20. Proszę o zaangażowanie się wszystkich mieszkańców, a nie ciągle ci sami. Jest to obowiązek wszystkich. Od piątku oktawa Bożego Ciała i procesja o 18.00. Proszę o niesienie baldachimu, chorągwi, sypanie kwiatów, o ustrojenie balkonów i trasy procesji. Brzózki do ołtarzy będą w środę po południu. W czasie procesji proszę o modlitewny charakter, proszę o śpiewniki. Niech w procesji zaznaczą swą obecność wszystkie grupy parafialne.

 1. Od poniedziałku próba sypania kwiatów o 17.40 na Boże Ciało. Proszę wszystkie dziewczynki o przyjście i obecność na sypaniu kwiatów. Proszę o przyniesienie kwiatów do sypania na czwartek rano. Proszę o pomoc i naukę przy sypaniu kwiatów. Bądźmy solidarni, aby ta Uroczystość była jeszcze piękna.                        
 2. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy św. Pamiętajmy, że Msza św. jest najcenniejszym darem.

   6.„Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziękuję rodzicom dzieci I Komunijnych za złożony dar ołtarza. Jest do zapłacenia ubezpieczenie za kościół. Dziś i w Boże Ciało taca inwestycyjna

 1. Dziś kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł.Michała Kozala bpa i m., w piątek św. Brata Alberta
 3. Jak każdego 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie ulicami naszego osiedla po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy oi prosimy o liczny udział
 4. Solenizantom, dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 5. Rozpoczynają się zapisy do WSD w Pelplinie. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 6. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul Konopackiej 2 /27-57/.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
 8. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.
 9. 19 czerwca do naszej parafii będą wprowadzone Uroczyście Relikwie Św. Franciszka z Asyżu I stopnia. Na tę Uroczystość już dziś zapraszamy.
 10. Spotkania przyparafialne:
 • zbiórka ministrancka środa o godz. 19.00;
 • scholka w sobotę
 • KSM w piątek
 • bierzmowani w wyznaczone dni