niedziela, 09 styczeń 2022 20:44

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 2022

  1. Dziś przypada święto Chrztu Pańskiego. Zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Celebrujemy pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Zastanowimy się nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia. Warto odpowiedzieć sobie jak ja realizuję w życiu dar chrztu św., czy bronię wartości wiary. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce chrztu. Przez chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego, świętego życia. Przez chrzest święty rozpoczęła się moja komunia z Panem Bogiem. Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 7.00. Ze względu pandemię i zmienność kolędy Msza św o 8.00 i 19.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek w kościele od 8.00 do 15.30. O 15.00. Godzina Miłosierdzia.

2.Plan wizyt duszpasterskich (w dni powszednie od godz. 15.15, w sobotę i w niedzielę od godz. 14.00): Dziękujemy za obecność, poruszone tematy, złożone ofiary, również na inwestycje kościoła.

Plan kolęd:

01.09.   niedziela        Kusocińskiego p. lasem, Marusarzówny6,

01.10.   poniedziałek   Teligi 4, Teligi 12,     

01.11.   wtorek             Łasaka 7, Łasaka 15, Łasaka 17, Łasaka 19,

01.12. środa                Marusarzówny 2, Olimpijczyków,

01.13.   czwartek         Teligi 16, Teligi 18, Teligi 14,

01.14.   piątek              Łasaka 9,  Stamma 5,

01.15.  sobota             Kościuszki, Konopacka 2,                                           

01.16.   niedziela         Marusarzówny 4, Marusarzówny 5,

01.17.   poniedziałek Bp 13.00;    Kusocińskiego 17, Stamma 1,

  1. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez intencje Mszy świętej. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszalne na cały rok. Parafialne biuro czynne tylko rano w styczniu. Proszę o systematyczne ofiary na inwestycje kościoła. Ci, którzy chcą odliczyć na kościół proszeni są o wpłaty przez konto bankowe, nr konta na stronie internetowej lub do pobrania z kościoła blankiet wpłat. „Bóg zapłać” za modlitwy, złożone ofiary na inwestycję kościoła. Bądźmy solidarni przy budowie świątyni Pańskiej. Dziś taca budowlana, a w przyszłą niedzielę na WSD w Pelplinie.
  2. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Mieszka I 9 i10.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecam Pielgrzyma, Gość Niedzielny, kalendarze na 2022r.
  4. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.
  5. Spotkania przyparafialne według ustaleń.
  6. Kuria Pelplińska przypomina, o obowiązku zakrywania ust, nosa i przeszczekaniu przepisów sanitarnych. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra. Zapraszamy do osobistego udziału we Mszach św.
  7. Pandemia i wynikające z niej obostrzenia dotkliwie ograniczają nas w przeżywaniu naszej wiary, w dostępie do Eucharystii i pozostałych sakramentów, a także w budowaniu wspólnoty. Proponujemy odwiedzanie parafian, respektując zakazy wynikające z choroby lub kwarantanny osób dotkniętych pandemią, szanując ewentualne obawy wiernych. Zrozumiemy postawę parafian, którzy nie przyjmą tegorocznej kolędy bo nie mogą, bądź po prostu obawiają się tej wizyty. Nie chcemy nikogo narażać na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Czujemy, że powinniśmy wyjść do parafian, którzy na nas czekają. Tegoroczna wizyta duszpasterska odbywa się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Odwiedzamy parafian w maseczkach i o nie prosimy domowników na czas odwiedzin, nie będzie osób towarzyszących. Posługa ministranta polega na zapytaniu gospodarzy, czy zechcą przyjąć kolędę. Tych, którzy nie przyjmują kolędy zapraszamy na Mszę św. w tygodniu na godz. 19.00. Prosimy Parafian o przyjęcie naszej decyzji z życzliwością i ze zrozumieniem.
  8. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy radosnego dnia.