niedziela, 09 styczeń 2022 20:43

          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA OBJAWIENIE PAŃSKIE 2022

1.Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. W serce wierzącego ten liturgiczny obchód przynosi prawdziwy pokój, pojednanie z Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. Zatem to kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej komunii z Bogiem.

 1. 2. Podczas Mszy Św. pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, tak i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C+M+B 2022) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy z tego pięknego polskiego zwyczaju!. Msze św. o30,9.00,10.30,12.00,18.00.W tygodniu o 8.00 i 19.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 8.00 - 16.00 w kościele. O 15.00. Godzina Miłosierdzia.
 2. 3. Dziś, przypada Misyjny Dzień Dzieci. Modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o święte powołania kapłańskie i misyjne, także z naszej Parafii(!), aby Dobra Nowina o zbawieniu przyniesionym przez Pana Jezusa-Wcielone Słowo Boże dotarła na krańce świata, do ludzi spragnionych i poszukujących Do puszek zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny. Taca na misje. Zadbajmy, aby przy tej okazji nasze dzieci poczuły się do obowiązku niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i wsparcie materialne. Niech one również staną się misjonarzami miłości i pokoju wśród najbliższych: w rodzinie, w gronie kolegów, koleżanek. Nabożeństwo przy żłóbku z udziałem dzieci po Mszy św. o 12.00
 3. 4. Rozpoczęliśmy kolędę na terenie parafii. Za przyjęcie, poruszone tematy, złożone ofiary na inwestycje kościoła dziękujemy. Kolęda rozpoczyna się o 15, a w sobotę i niedziele o godz. 14.00.
 4. 5. Plan wizyt duszpasterskich:                 Kolędy:

01.06 czwartek  3K   Roszarnicza, Czecha 1,       

01.07.   piątek              Słupska, Sportowa, Marusarzówny 3                                                                                          

01.08.   sobota             Małoszyce,  Konopacka 1,Konopacka 3,

01.09.   niedziela        Kusocińskiego p. lasem, Marusarzówny6,

01.10.   poniedziałek   Teligi 4, Teligi 12,

 1. 6. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez intencje Mszy św. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszalne na cały rok. Biuro czynne w styczniu tylko rano. „Bóg zapłać” za modlitwy, złożone ofiary na inwestycję kościoła. Ci, którzy chcą odliczyć na kościół proszeni są o wpłaty przez konto bankowe, nr konta na stronie internetowej lub do pobrania z kościoła blankiet wpłat.
 2. 7. W niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 3. 8. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.
 4. 9. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców z ul. Mieszka I 9 i 10.
 5. 10. Kuria Pelplińska przypomina, o obowiązku zakrywania ust, nosa i przeszczekaniu przepisów sanitarnych. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra. Zapraszamy do osobistego udziału we Mszach św.
 6. 11. Pandemia i wynikające z niej obostrzenia dotkliwie ograniczają nas w przeżywaniu naszej wiary, w dostępie do Eucharystii i pozostałych sakramentów, a także w budowaniu wspólnoty. Szanujemy obawy parafian, którzy z powodu trwającej epidemii boją się przyjąć kolędę w swoim domu. Rozumiemy też te rodziny, które proszą o noworoczne błogosławieństwo i poświęcenie ich domów, czy mieszkań. Proponujemy odwiedzanie parafian wg wyznaczonego planu, respektując zakazy wynikające z choroby lub kwarantanny osób dotkniętych pandemią, szanując ewentualne obawy wiernych. Zrozumiemy postawę parafian, którzy nie przyjmą tegorocznej kolędy bo nie mogą, bądź po prostu obawiają się tej wizyty. Nie chcemy nikogo narażać na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Czujemy, że powinniśmy wyjść do parafian, którzy na nas czekają. Tegoroczna wizyta duszpasterska odbywa się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Odwiedzamy parafian w maseczkach i o nie prosimy domowników na czas odwiedzin, nie będzie osób towarzyszących. Posługa ministranta polega na zapytaniu gospodarzy, czy zechcą przyjąć kolędę. Tych, którzy nie przyjmują kolędy zapraszamy na Mszę św. w tygodniu na godz. 00. Prosimy Parafian o przyjęcie naszej decyzji z życzliwością i ze zrozumieniem.
 7. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy radosnego dnia.