niedziela, 09 styczeń 2022 20:40

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę po Narodzeniu Pańskim 2022

 1. Msze św. w Niedziele o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. W tygodniu o 8.00 i 19.00. Dziś wymiana Tajemnic Różańca. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od 8.00 do 16.00 w kościele. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. Proszę o udział w Adoracji Najśw. Sakramentu.
 2. W czwaretek 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą - zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C+M+B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. W tę uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam tę dodatkową składkę ofiarności Parafian! Taca przeznaczona na Misje św. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. tak jak w niedziele. Przypominam o obowiązku Mszy św. Po wielu latach jest to dzień wolny od zajęć  
 3. Plan wizyt duszpasterskich:    Kolędy:

01.02.   niedziela        Oś. Leśne, Teligi 20

01.03.  poniedziałek     Grudziądzka, Bema,

01.04.  wtorek              Mściwoja II, Tczewska, Toruńska,

01.05.   środa                Łasaka 2 Łasaka 2a, Łasaka  3, Łasaka 5,

01.06 czwartek  3K   Roszarnicza, Czecha 1,       

01.07.   piątek              Słupska, Sportowa, Marusarzówny 3                                                                                                                           

01.08.   sobota             Małoszyce,  Konopacka 1,Konopacka 3,

01.09.   niedziela        Kusocińskiego p. lasem, Marusarzówny6,

01.10.   poniedziałek   Teligi 4, Teligi 12,

 1. Kolędy rozpoczynamy w tygodniu od 15.15, a w sobotę i niedzielę od 14.00 z przerwą na przewidzianą Mszę św. dla mieszkańców poszczególny ulic. Za przyjęcie, obecność, poruszone tematy, złożone ofiary, dziękujemy
 2. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym. Czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez intencje Mszy św. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszalne na cały rok. W styczniu biuro czynne tylko rano. Proszę o systematyczne ofiary na inwestycje kościoła. Ci, którzy chcą odliczyć na kościół proszeni są o wpłaty przez konto bankowe, nr konta na stronie internetowej lub do pobrania z kościoła blankiet wpłat. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycję kościoła parafialnego.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 4. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców z ul. Mieszka I 9 i 10.
 5. Dziękuję za wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek oraz za zamykanie drzwi kościoła.
 6. Kuria Pelplińska przypomina, o przeszczekaniu przepisów sanitarnych. Proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra. Zapraszamy do osobistego udziału we Mszach św.
 7. Pandemia i wynikające z niej obostrzenia dotkliwie ograniczają nas w przeżywaniu naszej wiary, w dostępie do Eucharystii i pozostałych sakramentów, a także w budowaniu wspólnoty. Także tegoroczne duszpasterskie odwiedziny rodzin budzą wątpliwości i niejasności. W związku z tą sytuacją przedstawiamy nasze stanowisko odnośnie tegorocznej tzw. kolędy. Poparte opinią przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Jest ono zgodne ze wskazaniami naszego Księdza Biskupa Diecezjalnego. Szanujemy obawy parafian, którzy z powodu trwającej epidemii boją się przyjąć kolędę w swoim domu. Rozumiemy też te rodziny, które proszą o noworoczne błogosławieństwo i poświęcenie ich domów, czy mieszkań. Proponujemy odwiedzanie parafian wg wyznaczonego planu (jak co roku), respektując zakazy wynikające z choroby lub kwarantanny osób dotkniętych pandemią, szanując ewentualne obawy wiernych. Zrozumiemy więc postawę parafian, którzy nie przyjmą tegorocznej kolędy bo nie mogą, bądź po prostu obawiają się tej wizyty. Nie chcemy nikogo narażać na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Czujemy, że powinniśmy wyjść do parafian, którzy na nas czekają. Tegoroczna wizyta duszpasterska będzie się odbywała z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Będziemy odwiedzać parafian w maseczkach i o nie prosimy domowników na czas odwiedzin, nie będzie osób towarzyszących. Posługa ministranta będzie polegała jedynie na zapytaniu gospodarzy, czy zechcą przyjąć kolędę. Prosimy Parafian o przyjęcie naszej decyzji z życzliwością i ze zrozumieniem.
 8. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.