niedziela, 03 październik 2021 21:27

                  Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą 2021r.

 1. Msze św. o 30,9.00,10.30,12.00,18.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki do NMP o 7.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
 2. Trwa miesiąc październik, a więc nabożeństwa Różańcowe. Weźmy w swoje ręce Różaniec. Złączmy się z Ojcem Św. w modlitwie. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwo Różańcowe w kościele. Dla dzieci o 00 a dla dorosłych i młodzieży o 7.30 i o 17.30. Za odmówienie Różańca św. w kościele, kaplicy, gronie rodzinnym można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam na nabożeństwo Różańcowe.
 3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci poprzez ofiarę Mszy świętej, która jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować bliskim.
 4. W tygodniu przypada I czwartek. Godzina Święta od godz.17.00: Wystawianie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie. Na tę Adorację zapraszamy wszystkich z Apostolatu Margaretka i tych którym leży troska nowych powołań kapłańskich.
 5. W przyszła niedziele zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na ten cel. Dziś taca diecezjalna. Bądźmy solidarni przy budującej się świątyni.
 6. Na Mszy św. wieczornej w czwartek poświęcenie Różańców dzieci komunijnych we wsp. NMP Różańcowej.
 7. W liturgii wspominany: w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu, we wtorek; św. Faustyny Kowalskiej, środę św. Brunona, w czwartek; NMP Różańcowej,
 8. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy kolejny raz mieszkańców przy ul Mieszka I 7i 8.
 9. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 10. W niedzielę /24X/ na Mszy św. o 12.00 modlimy się w int. Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników za żywych i zmarłych i ich rodzin. Serdecznie zapraszam na tę Mszę św.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
 12. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek. Proszę o domykanie drzwi.
 13. Dziś wymiana tajemnic Różańca. Proszę o uzupełnienie w poszczególnych Różach pełnego składu członków Róż Różańcowych i o systematyczne odmawianie Różańca św. Proszę o wybranie w różach swoich patronów, aby można nadać imiona patronalne. Jeśli ktoś by chciał włączyć się w Apostolstwo Róż to zapraszam. W sobotę wyjazd Róż Różańcowych na kongres Diecezjalny o 7.00 przy Parafii NMP Królowej Polski. Koszt 20zł
 14. Kuria Pelplińska przypomina, o obowiązku zakrywania ust i nosa. Proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra przez czas epidemii. Zapraszamy do osobistego udziału we Mszach św. Jeszcze raz prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych.
 15. Są wolne miejsca w Katolickim Przedszkolu przy parafii NMP Królowej Polski. Zapisy u ks. Daniela.
 16. Spotkania przyparafialne:
 • Msze Święte z udziałem dzieci o 12.00. Zapraszam dzieci i rodziców do uczestnictwa we Mszy Świętej. Poświęcenie Różańców dzieci komunijnych w czwartek.
 • Rozpoczęliśmy przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie młodzieży do bierzmowania o 17.30. kl. VIII Szkoły Podstawowej. Kończymy zapisy do Bierzmowania!. Przypominamy, Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii miejsca zamieszkania. Zapraszamy wszystkich starszych nie bierzmowanych na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej!.
 • w piątek o 00. KSM. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie całą młodzież.
 • Scholka w sobotę o 10.00 w salce parafialnej. Zapraszamy dziewczynki do uczestnictwa w scholii.
 • Zbiórka ministrancka w sobotę o godz. 11.30. Zapraszamy chętnych do posługi ministranckiej.