poniedziałek, 06 wrzesień 2021 16:22

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą 2021

 1. Dziś Jezus mówi «Kto nie wyrzeka się wszystkiego, nie może być uczniem Jezusa». Starajmy na serio żyć Ewangelią. Przyjmując Komunię Świętą, otrzymaliśmy ważne wsparcie na tej drodze. W naszej ziemskiej wędrówce nigdy nie jesteśmy sami, ale ciągle towarzyszy nam Ten, który do końca nas umiłował.
 2. Msze św. w niedzielę o 30,9.00,10.30,12.00,18.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki do NMP o 7.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
 3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Pamiętajmy o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej. Msza św. jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować tak żyjącym jak i zmarłym.
 4. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje w kościele. Dziś taca diecezjalna, za tydzień na utrzymanie WSD w Pelplinie. Po mszy św. zbiórka na Afganistan jak było zapowiedziane przez Episkopat Polski
 5. Trwa nabór do WSD w Pelplinie. Szczegóły w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do modlitwy o powołania.
 6. Biskupi podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej i w święta nakazane w diecezjach, w których obowiązywały w związku z pandemią Covid-19. Pamiętajmy o obowiązku Mszy św.
 7. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Mieszka I  4 i 6.
 8. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
 10. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek.
 11. Spotkania przyparafialne:
 • Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. Proszę rodziców o zapisanie swoich dzieci do I Komunii Świętej. Wznawiamy Msze Święte z udziałem dzieci o 12.00. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, ich rodziców oraz wszystkie inne dzieci do uczestnictwa w tej Mszy Świętej. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach. Spotkanie rodziców dziś po Mszy św. dziecięcej.
 • Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie młodzieży do bierzmowania środę o 18.00. młodzież kl. VIII Szkoły Podstawowej, starszych nie bierzmowanych i nie zapisanych. Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii miejsca zamieszkania. Spotkanie rodziców dziś po Mszy św. o 10.30.
 • zbiórka ministrancka w sobotę  o godz. 11.30. Zapraszamy chętnych do posługi ministranckiej.
 • Scholka w sobotę o 10.00 w salce parafialnej. Zapraszamy dziewczynki do uczestnictwa w scholii.
 •  W piątek KSM o 18.00