niedziela, 30 sierpień 2020 22:49

 

                 OgłoszeniaduszpasterskienaXXIIniedzielęzwykłą 2020

 

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ojców franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników- zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.12.2015r - bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Na Mszy św. o 10.30 przekażą i zainstalują w naszej Parafii relikwie męczenników I stopnia „ex ossibus” - cząstki ich kości. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników.

 2. Msze św. o godz. 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00, w tygodniu Msze św. o 8.00 i 18.00. Godzinki do NMP o 7.00, Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

 3. We wtorek rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Serdecznie proszę o liczny udział we Mszy św. w środę o 8.00 dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Na progu nowego roku Szkolno-katechetycznego kościół kieruje do rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i katechetek serdeczny apel o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Poświęcenie przyborów szkolnych, książek, tornistrów na Mszy św. Pozostałych zapraszamy na Mszę św. o 18.00.

 4. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne września I czwartek, piątek i sobota. Czwartek to dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Dzień modlitw o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Godzina Święta i Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 i modlitwy o powołania. Piątek to dzień wynagradzający Bożemu Sercu. Okazja do spowiedzi od 15.00. Msza św. dodatkowa o 16.00. Chorzy w sobotę.

 5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej.

 6. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Taca na budowę nowych kościołów. Za tydzień taca diecezjalna Pelplin.

 7. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Łasaka 2a. 

 8. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 10. Decyzją władz państwowych, został odwołany limit uczestniczących w kościołach na nabożeństwach i Mszy św. przy zachowaniu standardów sanitarnych. Kuria Pelplińska przypomina, o obowiązku zakrywania ust i nosa. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra. Zapraszamy do osobistego udziału we Mszach św. Jeszcze raz prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych.

 11. Dziś o 10.30 spotkanie rodziców i młodzieży bierzmowanej, a o 12.00 rodziców i dzieci, które we wrześniu przystąpią do komunii św. Spotkania obowiązkowe dla wszystkich rodziców.

 12. Spotkania przyparafialne:

 

 • Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę  o 11.30.

 • Scholka w piątek o 16.30 w salce parafialnej. Zapraszamy dziewczynki do uczestnictwa w scholce.

 • Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. Proszę rodziców o zapisanie swoich dzieci do I Komunii Świętej. Od przyszłej niedzieli wznawiamy Msze Święte z udziałem dzieci o godz. 12.00. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, ich rodziców oraz wszystkie inne dzieci do uczestnictwa w tej Mszy Świętej. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach. Spotkanie rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. dziecięcej. Proszę młodzież przygotowującą się do Bierzmowanie o udział w spotkaniu w środę po Mszy św. wieczornej. Młodzież kl. VIII i starszych nie zapisanych proszę na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii.

 

 1. W tygodniu pożegnaliśmy:Leszka Pietrzak l.67 z ul. Lasaka. Polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu