wtorek, 23 czerwiec 2020 09:50

 

       XII Niedziela Zwykła 2020

 

 1. W niedziele Msze św.:7.30,9.00,10.30,12.00,18.00., w tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki o 7.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do 18.00, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

 2. W czerwcu odprawiane są nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W parafii odbywają się  codziennie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych o 8.00 i 18.00.

 3. W liturgii Kościoła obchodzimy w środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w sobotę MBNP.

 4. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziękuję za liczny udział parafian i gości w uroczystościach parafialnych jak Odpust Parafialny. Dziękuję za kwiaty i przystrojenie kościoła, za liczny udział w oktawie Bożego Ciała (dziękuje dziewczynkom za sypanie kwiatków, dorosłym za niesieniu feretronu, chorągwi, baldachimu.

 5. W piątek przypada zakończenie Roku Szkolnokatechetycznego. Zapraszamy tradycyjnie wszystkie dzieci na Mszę św. w czwartek o godz. 9.00, aby podziękować za dar szczęśliwie ukończenia Roku Szkolnego.

 6. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św.

 7. Kolejny raz o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul Stamma 1.

 8. Proszę o kwiaty do Ołtarza. Jeśli ktoś może przynieść piwonie to bardzo proszę.

 9. Solenizantom, jubilatom, a szczególnie Ojcom z dnia Ojca składamy najserdeczniejsze życzenia.

 10. Trwają zapisy do WSD w Pelplinie. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny,

 12. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek. 

 13. W najbliższą środę  o 18.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych, które w tym roku przystąpi do I Komunii - spotkanie obowiązkowe. 

 14. Spotkania przyparafialne:

 

 • w piątek KSM

 • ministranci w sobotę o 11.30

 • scholka w sobotę

 • Bierzmowani w wyznaczone dni

 

 1. Decyzją władz państwowych, został odwołany limit uczestniczących w kościołach na nabożeństwach i Mszy św. przy zachowaniu standardów sanitarnych. Kuria Pelplińska przypomina, że zachowujemy obowiązek zakrywania ust i nosa. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra. Ksiądz Biskup Diecezjalny odwołuje  dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Zapraszamy wszystkich do osobistego udziału we Mszach św. Jeszcze raz prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych. Dbajmy, dla bezpieczeństwa.

 2. W tygodniu pożegnaliśmy:Jadwigę Kotłowską z ul. Teligi 16 lat 88, Pamiętajmy w modlitwach, Dobry Jezu…