wtorek, 16 czerwiec 2020 14:19

XI Niedziela Zwykła 2020

1. Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. W tygodniu Msze św.o.8.00 i 18.00. Godzinki o.7.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

2. W czerwcu odprawiane są nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W parafii odbywają się  one codziennie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych o 8.00 i 18.00.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziękuję za liczny udział w procesji Bożego Ciała (dziękuje dziewczynkom za sypanie kwiatków, dorosłym za niesieniu feretronu, chorągwi, baldachimu. Trwa oktawa Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa, a dziewczynki do sypania kwiatów.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do udziału w Uroczystościach Odpustu Parafialnego, któremu ma przewodniczyć ks. Sławomir Prabucki, a kazanie wygłosi ks. kanonik Andrzej Buja z Ostrowa. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wyznaczona jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach zwłaszcza za tych księży, z którzy posługi sakramentalnej korzystamy i którzy są naszymi przewodnikami na drodze do zbawienia. Msza św. odpustowa o 18.00. Na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św.

6. Oposprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul Stamma 1.

7. Proszę o kwiaty do Ołtarza na odpust parafialny. Jeśli ktoś może przynieść piwonie to bardzo proszę.

8. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

9. Trwają zapisy do WSD w Pelplinie. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny,

11. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.

12. W najbliższą środę o 18.00 spotkanie rodziców młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu Bierzmowania - spotkanie obowiązkowe.

• W środę grupa Ojca PIO

• w piątek KSM

• ministranci w czwartek

• scholka w sobotę

• Bierzmowani w wyznaczone dni

14. Decyzją władz państwowych, został odwołany limit uczestniczących w kościołach na nabożeństwach i Mszy św. przy zachowaniu standardów sanitarnych. Kuria Pelplińska   przypomina, że zachowujemy obowiązek zakrywania ust i nosa. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra. Ksiądz Biskup Diecezjalny odwołuje  dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św.. Zapraszamy wszystkich do osobistego udziału we Mszach św. Jeszcze raz prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych. Dbajmy, dla bezpieczeństwa.

15. W tygodniu pożegnaliśmy:Henrykę Kowalkowską z ul. Mieszka I lat 81, Pamiętajmy w modlitwach, Dobry Jezu…