środa, 13 maj 2020 15:25

 

                                 V Niedziela Wielkanocna 2020

 

 1. Dziś, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Jesteśmy zaproszeni, by tu już na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.

 2. Msze św. w niedziele o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki o 7.00.W tygodniu Msze św. o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy porannej do wieczornej. Godzina Miłosierdzia o 15.00.

 3. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie dla dzieci, dorosłych i młodzieży w łączności ze Mszą św. Zachęcamy  gorąco do uczestnictwa w nabożeństwach, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych!  Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwach majowych gdy wszystko sławi Pannę Maryję.

 4. W liturgii wspominamy w środę NMP z Fatimy, czwartek św. Macieja Ap, w sobotę św. Andrzeja Boboli.

 5. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w środę 13 dnia miesiąca w kościele. Ze względu na epidemię nie ma procesji ulicami naszego osiedla.

 6. Spowiedź codziennie półgodziny przed Mszą św. Przypominamy o spowiedzi wielkanocnej.

 7. Intencje mszalne można składać telefonicznie w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Przypominamy, że wszystkie sprawy załatwiamy przez ten czas telefonicznie.

 8. „Bóg zapłać” za modlitwy, ofiary na inwestycje kościoła. Proszę o przyniesienie skarbonek, były rozdawane w czasie Wielkiego Postu. Dziękuję za ofiary wpłacane na nasze konto parafialne lub składane indywidualnie na utrzymanie naszej parafii. Taca budowlana. 

 9. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy kolejny raz mieszkańców z ul. Stamma 1.

 10. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny

 12. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.  

 13. Rozpoczynają się zapisy do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, wymagane dokumenty to podanie, życiorys, metryki urodzenia, chrztu, świadectwo maturalne. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

 14. Spotkania w parafii są czasowo odwołane i przeniesione na czas późniejszy ze względu na epidemię.

 15. Decyzją władz państwowych, w nabożeństwach może uczestniczyć w naszym kościele więcej osób to jest 1 osoba na 15m2 przy zachowaniu standardów sanitarnych tzn.: przychodzimy do kościoła w maseczkach, które zdejmujemy tylko na czas komunii św.. Zachowujemy dystans 2 m od innych zarówno w wejściu i wyjściu z kościoła, w kościele, podczas przystępowania do Komunii św. Kuria Pelplińska przypomina, że został wprowadzony obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki. Dbajmy oto dla bezpieczeństwa . Z obowiązku zakrywania twarzy i nosa zwolnieni zostali m.in. duchowni sprawujący kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne podczas jego sprawowania. Zwolnienie to dotyczy jedynie duchownych, a nie innych wiernych uczestniczących w czynnościach lub obrzędach religijnych. Dotyczy ono czasu sprawowania kultu religijnego. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę dla wspólnego dobra.

 

Więcej w tej kategorii: « IV Niedziela Wielkanocna 2020