poniedziałek, 04 maj 2020 14:09

 

                                IV Niedziela Wielkanocna 2020

 

 1. Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy Pana Jezusa- Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych. Chrystus Pan potrzebuje nas, aby zbawiać innych, potrzebuje naszego serca i naszych dłoni, nas samych. Módlmy się o powołania w naszej wspólnocie parafialnej, o świętość kapłanów i naszych rodzin.

 2. Msze św. w niedziele o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki o 6.30.W tygodniu Msze św. o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy porannej do wieczornej. Godzina Miłosierdzia o 15.00.

 3. Trwa maj odprawiane są nabożeństwa ku czci Matki Bożej, zwane „majowymi”. U nas w parafii odbywają się one codziennie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych po Mszy św. na które zapraszamy.

 4. W tygodniu przypada I czwartek maja. Od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu Godzina święta i Adoracja oraz modlitwy za kapłanów pracujących w parafii, kapłanów objętych Apostolstwem  Margaretka, o nowe powołania kapłańskie, zakonne, za kleryków o Światło Ducha Świętego, za Maturzystów o rozpoznanie drogi powołania życiowego. Na Adorację z Apostolatem Margaretka zapraszamy wszystkich, którym zależy na nowych i świętych powołaniach kapłańskich i zakonnych.

 5. W Liturgii kościoła wspominamy ŚŚ św. Filipa i Jakuba Ap oraz św. Stanisława bpa głównego patrona Polski

 6. Spowiedź codziennie półgodziny przed Mszą św. Przypominamy o spowiedzi wielkanocnej.

 7. Intencje mszalne można składać telefonicznie w biurze parafialnym, czynne po Mszy św. Przypominamy, że wszystkie sprawy załatwiamy przez ten czas telefonicznie.

 8. „Bóg zapłać” za modlitwy, ofiary na inwestycje kościoła. Proszę o przyniesienie skarbonek, były rozdawane w czasie Wielkiego Postu. Dziękuję za ofiary wpłacane na nasze konto parafialne lub składane indywidualnie na utrzymanie naszej parafii.

 9. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy kolejny mieszkańców z ul. Stamma 1.

 10. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny

 12. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.  

 13. Spotkanie rodziców dzieci Komunijnych po Mszy św. o 12.00. Proszę odebrać alby.

 14. Rozpoczynają się zapisy do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, wymagane dokumenty to podanie, życiorys, metryki urodzenia, chrztu, świadectwo maturalne. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

 15. Spotkania w parafii są czasowo odwołane i przeniesione na czas późniejszy ze względu na epidemię.

 16. Decyzją władz państwowych, w nabożeństwach może uczestniczyć w naszym kościele więcej osób to jest 1 osoba na 15m2 przy zachowaniu standardów sanitarnych tzn.: przychodzimy do kościoła w maseczkach, które zdejmujemy tylko na czas komunii św.. Zachowujemy dystans 2 m od innych zarówno w wejściu jak i wyjściu z kościoła i podczas przystępowania do Komunii św. Kuria Pelplińska przypomina, że od 16 kwietnia do odwołania  wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki. Z obowiązku zakrywania twarzy i nosa zwolnieni zostali m.in. duchowni sprawujący kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne podczas jego sprawowania. Zwolnienie to dotyczy jedynie duchownych, a nie innych wiernych uczestniczących w czynnościach lub obrzędach religijnych. Dotyczy ono czasu sprawowania kultu religijnego. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę.

 17. W minionym tygodniu w naszej Parafii pożegnaliśmy: Tadeusza Januszkiewicz lat 51 z ul. Marusarzówny. Polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …