wtorek, 28 kwiecień 2020 20:54

 

                               Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną 2020

 

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal wypełnia nas radość płynąca z doświadczenia mocy Chrystusa  zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych, tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. Spróbujmy wejść do grona zaproszonych, do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które realizuje się poprzez pełen nasz udział w Eucharystii.

 2. Msze św. w niedziele o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00., w tygodniu o 8.00 i 18.00. Godzinki o 7.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. codziennie w kościele. Zapraszamy do odmawiania Różańca św. przy zapalonej świecy całe rodziny W piątek po Mszy św. porannej do wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego

 3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo Biblijne, czuwanie i adoracja.

 4. W piątek rozpoczyna się maj. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w kościele codziennie dla dzieci, dorosłych i młodzieży w łączności ze Mszą św. Zachęcam, wszystkich, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych!.

 5. Przyszłą- czwartą niedzielę Wielkanocy, obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.   

 6. W tygodniu przypadają dni Eucharystyczne maja I piątek, sobota. Spowiedzi codziennie półgodziny przed Mszą św. i w piątek od godz. 15.00. Msza św. 16.00. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

 7. W liturgii Kościoła wspominamy w środę św. Katarzyny patronki Europy, piątek św. Józefa Rzemieślnika.  

 8. Intencje mszalne można składać również telefonicznie w biurze parafialnym. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Pamiętajmy, Msza św. jest najcenniejszym darem. 

 9. „Bóg zapłać” za modlitwy, ofiary na inwestycje kościoła. Kończy się tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek dla potrzebujących. Proszę o przyniesienie skarbonek, były rozdawane w czasie Wielkiego Postu. Taca dzisiejsza na zapłacenie za prąd. Dziękuję za ofiary wpłacane na nasze konto parafialne lub składane indywidualnie na utrzymanie naszej parafii.

 10. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców z ul. Stamma 1.

 11. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 13. Spotkanie dla rodziców dzieci Komunijnych dziś w niedziele po Mszy św. o 12.00. Są do odebrania alby.

 14. Jest transmitowana Msza św. z naszego kościoła przez łącza internetowe dla chorych i w podeszłym wieku.

 15. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek.

 16. Spotkania w parafii są czasowo odwołane i przeniesione na czas późniejszy ze względu na epidemię.

 17. Decyzją władz państwowych, w nabożeństwach może uczestniczyć w naszym kościele więcej osób to jest 1 osoba na 15m2 przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarnych tzn.: przychodzimy do kościoła w maseczkach, które zdejmujemy tylko na czas komunii św.. Zachowujemy dystans 2 m od innych zarówno w wejściu jak i wyjściu z kościoła i podczas przystępowania do Komunii św. Zajmujemy w kościele co drugą ławkę - w jednej ławce mogą siedzieć dwie, oddalone od siebie osoby (z wyjątkiem rodziców i dzieci, którzy mogą siedzieć razem).Kuria Pelplińska przypomina, że na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, w związku wystąpieniem stanu epidemii od 16 kwietnia do odwołania  wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki. Z obowiązku zakrywania twarzy i nosa zwolnieni zostali m.in. duchowni sprawujący kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne podczas jego sprawowania. Zwolnienie to dotyczy jedynie duchownych, a nie innych wiernych uczestniczących w czynnościach lub obrzędach religijnych. Dotyczy ono czasu sprawowania kultu religijnego. Przez czas epidemii proszę o przyjmowanie komunii świętej na rękę.