poniedziałek, 20 kwiecień 2020 12:09

 

II Niedziela Wielkanocna(Miłosierdzia Bożego) 2020

 

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Napełnieni paschalną radością, mamy teraz głosić i uobecniać miłosierdzie Boże objawione w Jezusie Chrystusie.

 

2. Msze św. w niedziele jak zwykle. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 15.00 gromadzimy się na Godzinę Miłosierdzia Bożego. W tygodniu o 8.00,18.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej. Godzina Miłosierdzia o 15.00.

 

3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia w kościele katolickim. Niech dzisiejszy dzień będzie w pełni spotkaniem z Bożym Miłosierdziem jako dar Chrystusa Zmartwychwstałego. Proszę o przyniesienie skarbonek,   które były rozdawane na początku W. Postu. Zbiórka do puszek na pomoc dla potrzebujących.

 

4. Można składać Intencje mszalne telefonicznie.

 

5. W czwartek: Uroczystość św. Wojciecha patrona Polski, w piątek wsp. św. Jerzego, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecam „Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 

7. Taca dzisiejsza na zapłacenie za prąd i na inwestycje kościoła. Dziękuję za ofiary wpłacane na nasze konto parafialne lub składane indywidualnie na utrzymanie naszej parafii.

 

8.  Jest możliwość odpisu 1% podatku i przekazanie go na cele pożytku publicznego jakim jest Caritas DiecezjiPelplińskiej. Przypominam o ofiarach Jałmużny wielkopostnej.

 

9. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Stamma 1.

 

10. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00.  Są do odebrania alby.

 

11. Spotkania w parafii są czasowo odwołane i przeniesione na czas późniejszy ze względu na epidemię.

 

12. Decyzją władz państwowych, od jutra w nabożeństwach może uczestniczyć w naszym kościele więcej osób to jest 1 osoba na 15m2 przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarnych tzn.: przychodzimy do kościoła w maseczkach, które zdejmujemy tylko na czas komunii św.. Zachowujemy dystans 2 m od innych zarówno w wejściu jak i wyjściu z kościoła i podczas przystępowania do Komunii św. Zajmujemy w kościele co drugą ławkę - w jednej ławce mogą siedzieć dwie, oddalone od siebie osoby (z wyjątkiem rodziców i dzieci, którzy mogą siedzieć razem).Kuria Pelplińska przypomina, że na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, w związku wystąpieniem stanu epidemii od 16 kwietnia do odwołania  wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki. Z obowiązku zakrywania twarzy i nosa zwolnieni zostali m.in. duchowni sprawujący kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne podczas jego sprawowania. Zwolnienie to dotyczy jedynie duchownych, a nie innych wiernych uczestniczących w czynnościach lub obrzędach religijnych. Dotyczy ono czasu sprawowania kultu religijnego.