niedziela, 22 marzec 2020 08:59

 

             Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu 2020

 

 

 1. Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 6.30. W tygodniu Msze św. o 8.00 i 17.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. i o 20.30 codziennie w kościele. Zapraszamy do odmawiania Różańca św. przy zapalonej świecy całe rodziny. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do 16.30 w kościele. O 15.00. Godzina Miłosierdzia.

 2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach właściwych dla tego okresu: w piątek Droga Krzyżowa, o 8.00 i Msza św., dla dzieci o 16.30, dla pracujących i młodzieży o 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.40 z kazaniem pasyjnym. Można uzyskać odpust zupełny.

 3. W sobotę tradycyjnie Rozpoczynały się Rekolekcje Wielkopostne. W związku z epidemią Koronowirusa panującym w Polsce i w świecie tegoroczne Rekolekcje tak dziecięce jak i dorosłych są odwołane.

 4. W środę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie - wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Na Mszy św. porannej i wieczornej składanie Duchowej Adopcji na którą zapraszamy. Proszę o przyniesienie świec tych którzy będą ją  składać.

 5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św.

 6. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 7. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje i kostkę granitową do kościoła. Taca na ten cel.

 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 9. O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Stamma 1.

 10. Jest możliwość odpisu 1% podatku i przekazanie go na cele pożytku publicznego jakim jest Caritas Diecezji Pelplińskiej. Przypominam o ofiarach Jałmużny wielkopostnej.

 11. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

 12. Wszystkie spotkania w parafii są czasowo odwołane i przeniesione na czas późniejszy ze względu na epidemię.

 13. Poświęcenie medalików dzieci komunijnych jest odwołane i przeniesione na inny termin.