sobota, 14 marzec 2020 23:51

 

                         Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu 2020

 

 1. W ramach środków ostrożności dotyczących koronawirusa zwracamy się z prośbą o zachowanie wszystkich przepisów i próśb dotyczących bezpieczeństwa naszego, bliźnich oraz osób postronnych.

 2. List Rady Stałej Episkopatu oraz komunikat Biskupa Pelplińskiego (czytamy).

 3. Msze św. o godz. 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o godz. 7.00. W tygodniu o 8.00 i 17.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. i o 20.30 codziennie w kościele. Zapraszamy do odmawiania Różańca św. przy zapalonej świecy całe rodziny. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do 16.30 w kościele. O 15.00. Godzina Miłosierdzia.

 4. W związku z Wielkim Postem zapraszamy do udziału w nabożeństwach właściwych dla tego okresu: w każdy piątek Droga Krzyżowa; o 8.00, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży i pracujących o 19.00. Gorzkie Żale w niedziele o 17.40 z kazaniem pasyjnym. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. 

 5. W czwartek Uroczystość św. Józefa. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i zachowania świątecznego charakteru tego dnia. To dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach, świecie

 6. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej. Msza św. jest najcenniejszym darem dla bliskich.  

 7. Dziękuję za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziś taca na WSD w Pelplinie.

 8. O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Stamma 1.

 9. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 11. Jest możliwość odpisu 1% podatku i przekazanie go na cele pożytku publicznego jakim jest Caritas Diecezji Pelplińskiej. Przypominam o ofiarach Jałmużny wielkopostnej.

 12. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii mają się rozpocząć 29 III. Czy się odbędą zobaczymy. Proszę o ułożeniu sobie czasu na Rekolekcje.

 13. Jak w poprzednie lata, tak i w tym  roku będą przygotowane palemki na Niedzielę Palmową. Proszę o pomoc w przyniesieniu palm. Rozdane skarbonki wielkopostne z caritasu przynosimy w Wielkim Tygodniu.

 14. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

 15. Wszystkie spotkania w parafii są czasowo odwołane i przeniesione na czas późniejszy ze względu na epidemię.

 16. W tygodniu pożegnaliśmy:Reginę Mikołajczyk lat 91 z ul. Marusarzówny. Polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ……