środa, 20 listopad 2019 12:53

 

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą 2019

 

 1. Msze św.7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o godz.7.00. W tygodniu o 8.00 i 17.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

 2. Przez listopad przed Mszą św. o 16.30 są odmawiane wypominki i Różaniec św za zmarłych. Również  jest odprawiana Msza św. wspólna za zmarłych poleconych w wypominkach. Pamiętajmy o zmarłych w modlitwach i wypominkach. Kartki na wypominki w dalszym można ciągu składać w kancelarii parafialnej lub na tacy. Zachęcam do wypominek jednorazowych oraz rocznych.

 3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej.

 

   5. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Bądźmy solidarni przy budowie naszej świątyni.                       Taca dzisiejsza na WSD w Pelplinie. Do puszek - pomoc prześladowanym.

 

  6. O posprzątanie i kwiaty do kościoła kolejny raz prosimy mieszkańców przy ul. Marusarzówny 5.

 

7. Solenizantom, jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. 

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny. Są kalendarze na 2020r.

 

   9. Opłatek na wigilijny stół będzie roznoszony po poświęceniu w grudniu. Jeśli ktoś potrzebuje szybciej do wysłania to proszę o podejście na plebanię. Proszę o nie nabywanie opłatka od osób obcych.

 

10. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem, a więc zakończenie roku liturgicznego.

 

11. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

 

12. W liturgii Kościoła wspominamy:

 

 • 18 XI – bł. Karoliny Kózkówny Patronki Młodzieży i KSM

 • 19 XI – bł. Salomea (†1268), zakonnica;

 •   20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863r. sybirak, karmelita, wychowawca księcia bł. Augusta Czartoryskiego;

 •   21XI – Ofiarowanie NMP

 •   22XI – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

    13. Spotkania przyparafialne:

 

 • w poniedziałek KSM. Zapraszamy młodzież.

 

 • zbiórka ministrantów w sobotę o 11.30. 

 

 • Scholka w poniedziałek o 16.00 w salce parafialnej.

 

 • Dzieci zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o 12.00, a o 11.45 śpiew i modlitwa.

 • Spotkanie rodziców dzieci Komunijnych w przyszłą niedziele po Mszy św. o 12.00

 • Kandydaci do sakramentu bierzmowania  w wyznaczone dni

  14. 22XI w parafii w Mostach o godz. 18.00 będzie spotkanie dla młodzieży z p. Panią Hurlak aktorka, która przeżywając kryzys wiary się nawróciła, a 23 XI w Lubowidzu o 17.00 wprowadzenie Relikwi bł. Karoliny Kózkówny.