wtorek, 09 lipiec 2019 20:55

głoszenia  duszpasterskie  na  XIV niedzielę  zwykłą 2019 r.

1. Niech wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla niego otworzyć nasze serca i umysły. Pamiętajmy o Mszy św niedzielnej i o odpowiednim stroju do kościoła. Uszanujmy miejsca święte. W modlitwach pamiętajmy o ludziach pracujących na roli, na budowie, w szpitalach będących na dyżurach, by Pan im błogosławił.

2. Msze św. w niedziele o.7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 6.30., w tygodniu o 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Msza św. jest najcenniejszym darem.

4. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła.

5. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Marusarzówny 4.

6. 28 lipca br.- po raz kolejny – z parafii p.w. NMP Królowej Polski w Lęborku wyruszy kolejna Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Chętnych odsyłam na spotkanie.

7. W liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek - św. Benedykta, opata, patrona Europy, święto, w piątek- św. Brunona, sobota - Św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników.

8. Solenizantom: dzieciom na wakacjach, starszym na urlopach składamy najserdeczniejsze życzenia, słońca, obfitości łask Bożych, opieki. Przypominam o chrześcijańskim spędzeniu czasu na wakacjach.

9. W sobotę nabożeństwo Fatimskie ulicami naszego osiedla po Mszy św. wieczornej, na które zapraszam.

10. Trwają zapisy do WSD w Pelplinie. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

12.„Bóg zapłać”  za  okazaną życzliwość, złożone życzenia z okazji 25 rocz. naszej Parafii, mojego posługiwania i moich imienin.

13. W tygodniu pożegnaliśmy: Kazimierę Traskowską z ul. Marusarzówny. Pamiętajmy  w modlitwach, intencjach Mszalnych. Dobry Jezu ….