środa, 15 maj 2019 21:00

IV Niedziela Wielkanocna 2019

1. Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy Pana Jezusa- Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych. Chrystus Pan potrzebuje nas, aby zbawiać innych, potrzebuje naszego serca i naszych dłoni, nas samych. Módlmy się o powołania w naszej wspólnocie parafialnej, o świętość kapłanów i naszych rodzin.

2. Msze św. w niedziele o godz.7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki o godz. 6.30.W tygodniu Msze św. o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy porannej do 16.00. Godzina Miłosierdzia o 15.00.

3. Trwa maj odprawiane są nabożeństwa ku czci Matki Bożej, zwane „majowymi”. U nas w parafii odbywają się one codziennie, dla dzieci o 16.00, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. na które zapraszamy.

4. W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 ks. Biskup Pomocniczy udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Na tę Uroczystość wszystkich serdecznie zapraszamy. Spowiedź z tej okazji w piątek od 16.00.

5. W poniedziałek 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Fatimskie ulicami naszego osiedla.

6. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed Mszą św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej.

7. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje, na kamień i wykonywaną pracę brukarską przy kościele.

8. Dziękując o posprzątanie kościoła prosimy rodziców i młodzież bierzmowaną

9. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny

11. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.

12. Spotkanie dla rodziców dzieci Komunijnych w niedziele po Mszy św. o 12.00. Proszę odebrać alby.

13. Rozpoczynają się zapisy do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, wymagane dokumenty to podanie, życiorys, metryki urodzenia, chrztu, świadectwo maturalne. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

14. Spotkanie przyparafialne:

• We wtorek nauki przedślubne o godz. 19.00

• w piątek KSM

• zbiórka ministrancka w sobotę

• scholka w sobotę

• bierzmowani w wyznaczone dni

1. W minionym tygodniu w naszej Parafii pożegnaliśmy: Romana Dybnickiego lat 70  z ul. Marusarzówny. Polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ………