poniedziałek, 06 maj 2019 20:56

 

                       III Niedziela Wielkanocna 2019

 

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal wypełnia nas radość płynąca z doświadczenia mocy Chrystusa  zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych, tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. Spróbujmy wejść do grona zaproszonych, do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które realizuje się poprzez pełen nasz udział w Eucharystii.

 2. Msze św. w niedziele o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki o 7.00. W tygodniu Msze św. o 8.00,18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu  w piątek od 8.00-18.00. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00.

 3. Trwa maj tradycyjnie odprawiane są nabożeństwa ku czci Matki Bożej, popularnie zwane „majowymi”. U nas w parafii odbywają się one codziennie, dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. na które zapraszamy.

 4. W poniedziałek obchodzimy święto ŚŚ Filipa i Jakuba Ap, a w środę Św. Stanisława Bpa i M patrona Polski.

 5. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Kończy się tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na pomoc dla potrzebujących. Proszę o skarbonki, które były rozdawane w Wielkim Poście.

 6. Przyszłą- czwartą niedzielę Wielkanocy /12 V/, obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 7. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św.

 8. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 9. Przypominam o ofiarach Jałmużny wielkopostnej.

 10. Po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Biblijne, adorację Najświętszego Sakramentu i czuwanie.

 11. Polecamy do czytania prasę katolicką: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 12. Dziękując o posprzątanie i kwiaty prosimy mieszkańców z ul. Marusarzówny 2 /26-55 /.

 13. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek. 

 14. Spotkania przyparafialne:

 

 • W piątek KSM

 • Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w wyznaczane terminy.

 • zbiórka ministrancka w sobotę o godz. 11.30;

 • scholka w sobotę