wtorek, 30 kwiecień 2019 13:52

II Niedziela Wielkanocna(Miłosierdzia Bożego) 2019

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Napełnieni paschalną radością, mamy teraz głosić i uobecniać miłosierdzie Boże objawione w Jezusie Chrystusie.
  2. Msze św. w niedziele jak zwykle. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 15.00 gromadzimy się na Godzinę Miłosierdzia Bożego. W tygodniu o 8.00,18.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracji Najświętszego Sakramentu w ten piątek nie ma. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00.
  3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia w kościele katolickim. Niech dzisiejszy dzień będzie w pełni spotkaniem z Bożym Miłosierdziem jako dar Chrystusa Zmartwychwstałego. Proszę o przyniesienie skarbonek, które były rozdawane na początku W. Postu. Zbiórka do puszek na pomoc dla potrzebujących.
  4. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św.
  5. 5. W poniedziałek: Uroczystość św. Wojciecha patrona Polski przeniesiona z dnia 23
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecam „Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
  7. 7. W środę rozpoczyna się maj i nabożeństwa majowe na które zapraszamy.
  8. W tym tygodniu mamy I czwartek, I piątek, I sobota. Z racji I czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania od 17.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę.
  9. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Marusarzówny 2/1-25 /.
  10. Dziękuję za wycieranie i niestawianie obuwia na klęczniki ławek.

11.Jest możliwość odpisu 1% podatku i przekazanie go na cele pożytku publicznego jakim jest Caritas Diecezji                                  Pelplińskiej. Przypominam o ofiarach Jałmużny wielkopostnej.

1. W piątek po Mszy św. o 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo dla maturzystów, czuwanie, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwy i błogosławieństwo dla maturzystów. Zapraszamy maturzystów.
  • spotkanie rodziców dzieci komunijnych w niedzielę po Mszy św. o 12.00, do odebrania alby
  • we wtorek spotkanie rodziców bierzmowanych
  • w piątek KSM
  • zbiórka ministrancka w sobotę