wtorek, 30 kwiecień 2019 13:52

                                      II Niedziela Wielkanocna(Miłosierdzia Bożego) 2019

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Napełnieni paschalną radością, mamy teraz głosić i uobecniać miłosierdzie Boże objawione w Jezusie Chrystusie.
 2. Msze św. w niedziele jak zwykle. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 15.00 gromadzimy się na Godzinę Miłosierdzia Bożego. W tygodniu o 8.00,18.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracji Najświętszego Sakramentu w ten piątek nie ma. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00.
 3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia w kościele katolickim. Niech dzisiejszy dzień będzie w pełni spotkaniem z Bożym Miłosierdziem jako dar Chrystusa Zmartwychwstałego. Proszę o przyniesienie skarbonek, które były rozdawane na początku W. Postu. Zbiórka do puszek na pomoc dla potrzebujących.
 4. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św.
 5. 5. W poniedziałek: Uroczystość św. Wojciecha patrona Polski przeniesiona z dnia 23
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecam „Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
 7. 7. W środę rozpoczyna się maj i nabożeństwa majowe na które zapraszamy.
 8. W tym tygodniu mamy I czwartek, I piątek, I sobota. Z racji I czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania od 17.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę.
 9. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Marusarzówny 2/1-25 /.
 10. Dziękuję za wycieranie i niestawianie obuwia na klęczniki ławek.

11.Jest możliwość odpisu 1% podatku i przekazanie go na cele pożytku publicznego jakim jest Caritas Diecezji                                  Pelplińskiej. Przypominam o ofiarach Jałmużny wielkopostnej.

 1. W piątek po Mszy św. o 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo dla maturzystów, czuwanie, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwy i błogosławieństwo dla maturzystów. Zapraszamy maturzystów.
 2. Spotkania przyparafialne:
 • spotkanie rodziców dzieci komunijnych w niedzielę po Mszy św. o 12.00, do odebrania alby
 • we wtorek spotkanie rodziców bierzmowanych
 • w piątek KSM
 • zbiórka ministrancka w sobotę
 • scholka w sobotę
 • bierzmowani jak wyznaczone