piątek, 12 kwiecień 2019 12:01

 

                               V Niedziela Wielkiego Postu 2019

 

 1. Rozpoczynamy dziś w parafii Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy wśród nas o. Dawida Rogalę z Albanii (Plan Rekolekcji).

 2. Rozpoczynają też dzisiaj rekolekcje dzieci. Plan spotkań jest następujący. (Plan). Również w naszej Parafii rozpoczną się Rekolekcje dla młodzieży. Spotkania rekolekcyjne odbędą się w poniedziałek i we wtorek o godz.20.00, w środę zaraz po Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że udział w tych spotkaniach jest obowiązkowy, gdyż tylko w tym celu dzieci i młodzież została zwolniona z zajęć szkolnych.

 3. W środę spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych księży. Od godz. 8.00 do 9.00 i od 15.30 do 18.00. Prosimy o ułożenie sobie czasu, aby skorzystać z Rekolekcji i z sakramentu pojednania w wyznaczonych godzinach i nie odkładać spowiedzi na inny dzień.

 4. Msze święte w niedziele jak zwykle. W Małoszycach o 14.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00. W środę Msze św. o 9.00, 16.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Od czwartku 8.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do 16.30 w kościele. O 15.00. Godzina Miłosierdzia.

 5. W Wielkim Poście zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w piątek: Droga Krzyżowa o 8.00, dla dzieci o 16.30, młodzieży i pracujących o 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.40 z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Droga Krzyżowa ulicami Osiedla będzie w Wielkim Tygodniu w Wielki Piątek.

 6. „Bóg zapłać” za modlitwy, ofiary na inwestycje i granit. Taca na ten cel. W niedzielę Palmową taca na Ubezpieczenie kościoła. Taca ze wtorku i środy na potrzeby ojca Rekolekcjonisty. 

 7. Solenizantom składamy najlepsze życzenia życząc obfitości łask Bożych.

 8. Na Niedzielę Palmową będą do nabycia jak co roku palemki, które serdecznie polecam. Ofiara  przeznaczona na granit i prace brukarskie przy kościoła. Proszę o przyniesienie palm i o pomoc w ich układaniu już od czwartku. Są do nabycia małe paschały, baranki wielkanocne, które polecamy.

 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, polecam: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

 10. Do puszek zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego, którą polecam.

 11. Dziękuję za wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

 12. Rozdawane skarbonki Jałmużna Wielkopostna. Przynosimy w Wielkim Tygodniu.

 13. Jest możliwość odpisu 1% podatku i przekazanie go na cele pożytku publicznego jakim jest Caritas Diecezji Pelplińskiej. Przypominam o ofiarach Jałmużny wielkopostnej.

 14. Jeśli ktoś z młodzieży starszej jest nie bierzmowany, a chce przyjąć sakrament bierzmowania to proszę o zgłoszenie się.

 15. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00  chrzest dzieci i poświęcenie medalików dzieci komunijnych.

 16. W środę przypada rocznica katastrofy pod Smoleńskiem (2010).

 17. Spotkania przyparafialne:

 

 • w poniedziałek zapraszam rodziców Dzieci Komunijnych na spotkanie o godz. 18.00 obowiązkowe

 • we wtorek rodziców młodzieży Bierzmowanej spotkania obowiązkowe o godz. 18.00

 • w piątek KSM

 • Zbiórka ministrancka w sobotę

 • scholka w sobotę

 • Bierzmowani w wyznaczonym terminie: Rekolekcje o 20.00 i w piątek o godz. 19.00.

 • jest organizowany wyjazd do Kościerzyny na niedzielę Palmową. Zapisy u ks. Mateusza

 

 1. W minionym tygodniu w naszej Parafii pożegnaliśmy: Mirosławę Młynarkiewicz lat 82 z ul. Kościuszki.  Polećmy Miłosierdziu Bożemu.    Dobry Jezu ………