wtorek, 05 marzec 2019 19:17

 

                     Ogłoszenia duszpasterskie na VIII niedzielę zwykłą 2019

 

 1.    Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 6.30. W tygodniu o 8.00 i 17.00. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do 16.30 w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

 2. Dziś rozpoczyna się w świątyniach adoracja Najświętszego Sakramentu (dawne czterdziestogodzinne nabożeństwo), które wprowadzi nas w czas Wielkiego Postu. Adoracja trwać będzie po Mszy św. porannej do wieczornej. Plan adoracji. Proszę o liczny udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy. Od dziś zaczyna się czas Komunii i spowiedzi św. wielkanocnej oraz Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o postanowieniach Wielkopostnych. Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego – Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 6 marca, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Jest dniem modlitw o pokój.

  3. W środę - Popielec. Msze św. o 8.00,10.00,16.00,18.00. Małoszyce o 11.30. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy - od 14 do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani. Taca tego dnia na inwestycje związane z zapłaceniem za kamień granitowy na obejście kościoła.

  4. W Wielkim Poście zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach właściwych dla tego okresu: w każdy piątek Droga Krzyżowa o 8.00; rodzinna z dziećmi o 16.30 i Msza św. Młodzież i pracjących o 19.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.40 z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny,darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu to stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach papieża. Można Go uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu, za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, za odprawienie trzydniowych rekolekcji.

  5.  W tygodniu przypada I czwartek. Modlimy się do Chrystusa Najwyższego Kapłana o dar powołań kapłańskich. Adoracja i czuwanie w czwartek od godz. 16.00 na które zapraszam wszystkich.

  6.   W liturgii wspominamy: poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza, piątek 547 Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

  5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Są intencje wolne, które można zamówić.

  6. „Bóg zapłać” za modlitwy i złożone ofiary na  inwestycje kościoła. Dziś taca diecezjalna.

  7.  O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Teligi 18

  8.  Solenizantom, jubilatom, kobietom z racji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia.

  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

  10.  Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

  11. Spotkania przyparafialne:     

 

  • piątek KSM o 17.00

  • zbiórka ministrancka w sobotę. Zachęcamy młodych chłopców do wstąpienia w szeregi ministranckie.

  • scholka w sobotę zachęcamy dziewczynki do wspólnego śpiewu

  • spotkanie rodziców dzieci komunijnych w niedzielę 10 marca

 

 • bierzmowani w wyznaczone dni

  12. W tygodniu pożegnaliśmy: Kazimierza Kulik z ul. Bema. Pamiętajmy w modlitwach i intencjach Mszalnych, wypominkach rocznych. Dobry Jezu ……