piątek, 07 grudzień 2018 12:28

 

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzielę Adwentu  2018

 

Msze św. w niedziele o godz.730,900,1030,1200,1800. Godzinki ku czci NMP o godz. 630. W Małoszycach o 14.00. W tygodniu Msze św. o 6.30 i 17.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent - okres przygotowania do Bożego Narodzenia i Nowy Rok Liturgiczny. Przez Adwent zapraszamy w dni powszednie na Roraty o 630, jest to także Msza poranna. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które tak głęboko zakorzenione są w naszej polskiej tradycji. Wszystkie dzieci zapraszamy do przychodzenia na roraty z lampionami. Lampiony można zrobić samemu z pomocą rodziców. Zapraszamy rodziców, dzieci, młodzież na Roraty. Proszę by umożliwić przychodzenie dzieciom na Roraty. Będą niespodzianki. Jeśli chciałby ktoś dla dzieci ofiarować niespodzianki lub upominki to bardzo proszę o przyniesienie. Hasło tegorocznych Rorat brzmi: „z Duchem Twoim – Roraty 2018”. Program ten wpisuje się w przeżywany Rok Liturgiczny. Niech w Adwencie nie zabraknie podejmowanych postanowień, umartwień, powstrzymania się od zabaw hucznych.

 2. Przygotowujemy paczkę na święta potrzebującym w parafii. Przynosimy żywność, dary, rzeczy przydatne.

 3. W tygodniu Msze święte wieczorne  o godz. 1700. W Adwencie nie ma Mszy św. o 8.00. 

 4. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek, okazja do spowiedzi od 15.00. Msza św. dodatkowa o 16.00

 5. W liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek: św. Franciszka, we wtorek: św. Barbary, dziewicy i męczennicy, czwartek: św. Mikołaja.

 6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12.00 od 13.00 Godzina Laski.

 7. Jak co roku opłatek wigilijny na nasze stoły, po poświęceniu w naszej parafii, będzie roznoszony przez te same osoby. Złożone ofiary z opłatka przeznaczone są na uregulowanie zobowiązań wynikających za wykonanie drzwi w kościele.

 8. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej.

 

8) „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. W przyszłą niedzielę taca na St. Ap, a zbiórka do puszek kościołowi na Wschodzie. Dziś również  zbiórka dla scholii parafialnej. Proszę o pomoc!. W przyszłą niedziele na chorągiew dla grup w parafii.

 

9)  O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Czecha 10-2.

 

10) Zachęcam do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny. Są do nabycia, świece Caritas na wigilijny stół, kalendarze na 2019 rok

 

11) Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

12) Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

 

13) W imieniu ks. Proboszcza z par. NMP Królowej Polski zapraszam na koncert Macieja Miecznikowskiego 3XII o 19.30 oraz 9 XII na Akatyst ku czci Bogurodzicy o 18.45

 

14) Spotkania przyparafialne:

 

 • po Mszy św. o 12.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Proszę przynieść akty chrztu i wymiary alb. Są do odebrania książeczki do I Komunii dla dzieci. Książeczki święcimy 8 XII o 17.00

 • w piątek KSM o 17.00. Zapraszamy młodzież

 

 • zbiórka ministrantów  w sobotę o 11.30

 

 • Scholka w sobota o 12.00 w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkie dziewczynki do  scholii.

 • Dzieci zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o 12.00, a o 11.45 śpiew i dziesiątka różańca św.

 • Kandydaci do sakramentu bierzmowania  w wyznaczone dni.