niedziela, 16 wrzesień 2018 20:42

                 Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XXIV niedzielę  zwykłą  2018

1.Św. Jan Paweł II powiedział: ”Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół,  urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. ”Zastanówmy się nad znaczeniem krzyża w swoim życiu.

 1. Msze św. o 7.30, 9.00,10.30 12.00,18.00. Godzinki do NMP o 6.30.W tygodniu o 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. W środę Nowenna do MBNP. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Trwa Nowenna do św.o.PI O
 2. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, głównego patrona dzieci i młodzieży w Polsce. Serdecznie zapraszamy do modlitwy. Dzieci i Młodzież zapraszamy na Mszę św. o 18.00.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy: w piątek święto św. Mateusza Ap., w niedziele św. Ojca Pio,
 4. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Taca dzisiejsza inwestycyjna. Bądźmy solidarni przy budowie naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
 5. Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy św. Msza św. jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować tak żywym jak i zmarłym. Są intencje wolne.
 6. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców z ul Konopackiej 2 /1-26/.
 7. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
 9. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek.
 10. Spotkania przyparafialne:
 • Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. Proszę rodziców o zapisanie dzieci do I Komunii Świętej. Wznawiamy Msze Św. z udziałem dzieci o 12.00. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i rodziców i inne dzieci do uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 • Rozpoczęło się przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie młodzieży do bierzmowania we wtorek o.18.00  młodzież kl. 3 gimnazjalnych, kl. VII i VIII Szkoły Podstawowej, starszych nie zapisanych i nie bierzmowanych. Proszę o obecność na spotkaniach spokój i porządek. Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii miejsca zamieszkania.
 • Zbiórka ministrancka w sobotę  o godz. 11.30. Zapraszamy chętnych do posługi ministranckiej.
 • Scholka w sobotę o 10.00 w salce parafialnej. Zapraszamy dziewczynki do uczestnictwa w scholii.
 • W piątek KSM o 18.00
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:Wacława Merwid l.85 z ul. Kościuszki. Polećmy miłosierdziu Bożemu ...Dobry Jezu…