sobota, 04 sierpień 2018 21:32

Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XVIII  niedzielę  zwykłą  2018

1. Dziś na Mszy św. o 10.30 nastąpi wprowadzenie Relikwii Błogosławionego Władysława Bukowińskiego, polski ksiądz katolicki, więzień sowieckich łagrów, długoletni misyjny duszpasterz w Kazachstanie i całej sowieckiej Azji Środkowej, nazywany „apostołem Kazachstanu”. Ks. Władysław Bukowiński. spędził w sowieckich łagrach i więzieniach 13 lat, 5 miesięcy i 10 dni. Relikwie Bł. Władysława Bukowińskiego przekaże nam ks. prałat dr Jan Nowak z Krakowa postulator procesy beatyfikacyjnego, którego witam.
  2. Jutro przypada święto Przemienienia Pańskiego. Celem tej tajemnicy było utwierdzenie wiary Apostołów oraz ukazanie im chwały przeznaczonej dla wyznawców Chrystusa.
  3. Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki o NMP o godz. 6.30. Msze św. w tygodniu o 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy
  4. W liturgii Kościoła wsp. w środę św. Dominika, w czwartek Św. Teresy Benedykty od Krzyża, w piątek Św. Wawrzyńca diakona i męczennika głównego Patrona Diecezji, w sobotę św. Klary.
  5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej.
  6. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła, dziś taca diecezjalna, za tydzień  inwestycyjna.
  7. O posprzątanie kościoła i kwiaty kolejny raz prosimy mieszkańców przy ulicy Konopackiej 1/23-48/.
  8. Solenizantom, wypoczywającym: składamy najserdeczniejsze życzenia wiele słońca, obfitości łask Bożych, opieki. Przypominam o chrześcijańskim spędzeniu czasu na wakacjach, o modlitwie i Mszy św.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
  10. Trwa nabór do WSD w Pelplinie.
  11. W tych dniach pielgrzymowania na Jasną Górę pamiętajmy za naszych pielgrzymów w modlitwie i ludzi roli.
  12. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.
  13. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Każde pokolenie wierzących nie tylko podejmuje działanie dziedzictwa praktyk religijnych, zwyczajów, ale i odpowiadając na aktualne potrzeby tworzy swój styl życia religijnego. Od lat miesiąc sierpień jest przeżywany w Polsce jako miesiąc szczególnego wyczulenia na problemy trzeźwości narodu. Ponawiając coroczny apel o trzeźwość narodu w Ojczyźnie, przywołujemy obraz sierpniowych pielgrzymek na Jasną Górę, pamięć heroicznych czynów ofiar Powstania Warszawskiego, Ruchów Sierpniowych. Nowym wymogiem służby Bogu i Ojczyźnie jest wola trzeźwego życia. Niech to postanowienie stanie się ekspiacją za wszelkie zło wynikające z negacji Bożego Prawa. Niech się stanie darem dla Ojczyzny, Kościoła, naszej parafii i budującego się kościoła za przyczyną Matki Bożej i świętych naszych patronów. Zachęcam do zachowania trzeźwości.
Więcej w tej kategorii: « XVII niedziela zwykła 2018