piątek, 03 sierpień 2018 21:08

              Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XVII niedzielę  zwykłą  2018 

 1. Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 6.30. W tygodniu o 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy
 2. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej.
 3. W środę po południu lub w czwartek przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
 4. W liturgii Kościoła wsp. we wtorek: św. Ignacego z Loyoli, w środę wsp.– św. Alfonsa Liguorego, w sobotę wsp. św. Jana Marii Wianneya patrona Proboszczy.
 5. W tygodniu przypadają dni Eucharystyczne sierpnia: I czwartek, piątek i sobota. W piątek spowiedź od 15.30, o 16.00 Msza św. dodatkowa. W sobotę odwiedziny chorych.
 6. W przyszłą niedziel na Mszy św. o 10.30 nastąpi wprowadzenie Relikwii Błogosławionego Władysława Bukowińskiego. Bł. ks. Władysław Bukowiński  ur.22 XII 1904 w Berdyczowie, zm. 3 XII 1974 w Karagandzie polski ksiądz katolicki, więzień sowieckich łagrów w systemie Gułagu, długoletni misyjny duszpasterz w Kazachstanie i całej sowieckiej Azji Środkowej, nazywany „apostołem kazachstanu”, błogosławiony Kościoła katolickiego. 13 lat, 5 miesięcy i 10 dni tyle czasu spędził w sowieckich łagrach i więzieniach ks. Władysław Bukowiński.
 7. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy kolejny raz mieszkańców przy ul. Konopackiej 1/23-48. Dziękuję za przynoszone kwiaty do kościoła. Bardzo proszę innych też o kwiaty.
 8. Solenizantom, dzieciom na wakacjach, starszym na urlopach składamy najserdeczniejsze życzenia, wiele wypoczynku, słońca, opieki, łask Bożych. Pamiętajmy o chrześcijańskim spędzeniu czasu na wakacjach
 9. „Bóg zapłać” za modlitwy, ofiary na inwestycje, drzwi do kościoła parafialnego.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny,
 11. Trwa nabór do  WSD  w  Pelplinie. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 12. W dniach pielgrzymowania na Jasną Górę pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach i o ludzi roli.
 13. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.
 14. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Każde pokolenie wierzących nie tylko podejmuje działanie dziedzictwa praktyk religijnych, zwyczajów, ale i odpowiadając na aktualne potrzeby tworzy swój styl życia religijnego. Od lat miesiąc sierpień jest przeżywany w Polsce jako miesiąc szczególnego wyczulenia na problemy trzeźwości narodu. Ponawiając coroczny apel o trzeźwość narodu w Ojczyźnie, przywołujemy obraz sierpniowych pielgrzymek na Jasną Górę, pamięć heroicznych czynów ofiar Powstania Warszawskiego, Ruchów Sierpniowych. Nowym wymogiem służby Bogu i Ojczyźnie jest wola trzeźwego życia. Niech to postanowienie stanie się ekspiacją za wszelkie zło wynikające z negacji Bożego Prawa. Niech się stanie darem dla Ojczyzny, Kościoła, naszej parafii i budującego się kościoła za przyczyną Matki Bożej i świętych naszych Patronów.